Recenzja klocków Centrum kosmiczne Misja Mars Blocki

Dzisiaj opisujemy klocki odnoszące się do bardzo modnej ostatnio tematyki wypraw na Czerwoną Planetę. Była już stacja kosmiczna, łazik planetarny, a nawet wahadłowiec. Każdy miłośnik NASA wie, że zabrakło rakiety, oto i ona…

„Centrum kosmiczne” to komplet zawierający 245 elementów, przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 lat, wchodzi w skład serii „Misja Mars”.

„Misja Mars” nie jest tak dobrą serią, jak „Policja” czy „Straż pożarna”, natomiast u mnie, jako rodzica wywołuje silne emocje, ponieważ kojarzy się z nauką i odkryciami – z aspiracjami człowieka, żeby osiedlić się gdzieś dalej niż tylko na Ziemi. Bardzo podobał nam się łazik, prom trochę mniej, stacja kosmiczna znowu podniosła poprzeczkę, tutaj jest nieźle, ale nie znakomicie.

W zestawie znajdziemy centrum kontroli, mobilną platformę z drabiną, rakietę. Słusznie jeden ze sklepów nazwał ten zestaw „Rakieta kosmiczna Misja Mars”, gdyż to ona stanowi największy obiekt i jest sercem tego kompletu.

Centrum sterowania lotem to mała buda: trzy komputerki, antena i daszek, który naszym zdaniem powinien być mocowany do bocznych ścianek zamiast do przezroczystych klocków imitujących szybę obserwacyjną. Miło, że pojawiła się ta budowla, ale czuje się, że to taki dodatek, jakby pozostałość po reszcie klocków.

Platforma z drabinami to ciekawa konstrukcja. Bardzo lekka, ponieważ zbudowana z cienkich, podziurawionych elementów oraz ruchoma, gdyż u jej podstawy zamontowano trzy osie z kołami po bokach. Na szczycie wysięgnik, otwierany klocek, coś na wzór zaczepu albo trapu – mocny i twardy w przeciwieństwie do reszty. Całość jest ok.

Rakieta składa się z trzech części. Pierwsza to wielkie silniki, następnie pionowy podłużny cylinder i dwa mniejsze boczne, które kojarzą się z przechowywaniem paliwa, na samej górze część mieszkalna, przeznaczona dla astronauty. Z dwóch stron miejsca startowego umieszczono podpory, które można opuszczać w kierunku rakiety.

Kapsuła wynoszona w przestrzeń kosmiczną jest prosto odczepiana od reszty maszyny. Posiada cztery zginane dysze – przypuszczamy, że kierunkowe, przeznaczone do sterowania, oraz cztery mniejsze silniki. Na dziobie znajduje się antena oraz otwierana na dwie części przeszklona kabina, w której zmieści się pilot.

Do zestawu dołączono dwóch ludzików – inżyniera naziemnego oraz astronautę.

Budowa popsuje wam trochę krwi, a to dlatego, że rakieta jest wąska lecz wysoka, zatem każda kolejna dokładana do niej część przy silniejszym nacisku może zniszczyć te będące poniżej. Oczywiście można też połączyć silniki z podłożem, ale w końcu i tak trzeba będzie wystartować i je rozdzielić, bo o to tu przecież chodzi w całej tej zabawie. Niebieskie wsporniki raczej nie utrzymają rakiety w powietrzu, są bardziej na pokaz, ale jako forma dopełnienia wyglądu nadają się idealnie. Pod silnikami głównymi należało dodać płaskie klocki, żeby rakieta się ślizgała zamiast łączyć się na stałe z podłożem.

Osobno otrzymujemy zestaw naklejek. My preferujemy opcję z nadrukami, jak w innych seriach Blocków, przy budowaniu własnych konstrukcji i tak będziemy odklejali duże rozmiarowo nalepki, a wtedy przecież się poniszczą.

Uważamy, że to dobry zestaw, którym fantastycznie można się bawić, ale w przyszłości warto go unowocześnić, gdyż potencjał, jaki niesie ze sobą misja na Marsa nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Marzy nam się rakieta dwa razy wyższa, dwa razy szersza, z wieżą kontroli, bardziej stabilna i z nadrukami na klockach – to byłby prawdziwy bestseller i do tego należy dążyć. Na chwilę obecną jest to, co oglądacie na filmiku – jest spoko, ale z aspiracjami na więcej…

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland, klocki-blocki.pl

Film: Centrum kosmiczne Misja Mars Blocki – unboxing

Film: Centrum kosmiczne Misja Mars Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!