Recenzja gry paragrafowej Łzy bogini Nuwy

Oto trzecia gra paragrafowa od wydawnictwa Foxgames, cała seria cieszy się dużą popularnością wśród graczy, spodziewamy się więc kolejnych tytułów. Została nam jeszcze jedna pozycja do przestudiowania, ale już teraz warto zaznaczyć, że wszystkie dotychczas pokazane gry były bardzo różne – atmosfera opowieści, fabuła oraz kreska ilustratorów, dodane do postaci umiejętności. Świetnie, że każda jest oryginalna, bo opłaca się je zbierać do kolekcji.

W tej historii wcielamy się w rolę łowczyni nagród, a może dosadniej – polujemy na głowy przestępców uciekających ze zrabowanym łupem. Cała przygoda zaczyna się od kradzieży – z sanktuarium znika sześć świętych pędów zwanych łzami bogini Nuwy. Wiemy, że łotrów jest troje, bo widział ich w trakcie ucieczki łowca księżyca. Sprawa jest na tyle istotna, że na pozbawioną relikwii krainę spadnie tysiąc plag i na tyle pilna, że mamy czas do zachodu słońca.

Nawiązując do pory dnia, świetnym – nowym pomysłem, wprowadzonym w tym tomie jest zastosowanie pomiaru upływającego czasu. Wybrane ilustracje na różnym etapie rozwoju opowieści posiadają symbol zegara słonecznego, za który dodajemy punkty na odpowiedniej karcie. Od odpowiedzi na pytanie w kwestii uciekającego czasu będzie uzależniony przebieg dalszych wydarzeń.

Nasza łowczyni ma do wyboru jedną z trzech umiejętności: przebrania, sprawności w posługiwaniu się bronią miotaną, kradzieży. Będzie mogła szybko zmienić swój wygląd, unieszkodliwić wroga na odległość, otworzyć wszelkie zamki.

Kondycja bohaterki uzależniona jest od żywotności – zaczynamy od 16 punktów, które tracimy w konsekwencji głodu i wyczerpania oraz na skutek odniesionych podczas walki ran i chorób. Możemy się leczyć, ale wartość bazowa nie zostanie przekroczona.

Na karcie postaci wyszczególniono miejsca na żywotność, znalezione przedmioty i ekwipunek, notatki własne, wspomniany już czas. Osprzęt, z którego korzysta łowczyni został pięknie zilustrowany pod regułami gry.

Pierwszy numerowany slajd ukazuje plan miasta podzielony na poszczególne dzielnice, od samego początku mamy wybór, gdzie rozpoczną się nasze poszukiwania. Poza główną osią fabuły gry, jak we wszystkich produktach z tej serii mamy także ciekawe zagadki logiczne – od rozwiązania tych mini-gierek zależą losy naszej postaci, ale posiadając przydatne talenty możemy uratować własną skórę i zręcznie ominąć pułapki.

Przeglądając tabelę osiągnięć dowiadujemy się, że poza główną misją czeka nas jeszcze poboczna, zlecona przez wiceprefekta. Każde dokonanie i sukces będą punktowane w przedziale 1-4, a na końcu sumowane. Epilog zależy od wartości końcowego wyniku.

Ilustracje oraz fabuła utrzymane są w klimacie Dalekiego Wschodu, przypominają nam Japonię i Koreę, może odrobinę również Chiny czy Tajlandię. Stroje, broń, budownictwo, wszystko pasuje do azjatyckiego stylu i kojarzy się z epoką samurajów.

Bohaterką jest kobieta, stąd bardzo łatwo w historię zagłębią się dziewczyny, opowieść jest jednak na tyle intrygująca, że i chłopaki zagrają z nieukrywaną przyjemnością.

Ładny i ciekawy produkt, przyjemne przeżycie nie tylko za pierwszym razem.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy FOXGAMES.

Film: Łzy bogini Nuwy – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!