Recenzja gry Koncentracja 100 zabaw z detektywem Motywem

„Kapitan Nauka” ma to do siebie, że pozycje zawsze posiadają mocne wsparcie poradnikowe, stąd są idealnym rozwiązaniem dla szkół czy różnych poradni pedagogicznych. Na horyzoncie dzisiaj zabawa w koncentrację.

„Koncentracja. 100 zabaw z detektywem Motywem” to pozycja dla dzieci w wieku uczniów szkoły podstawowej, dedykowana dla poziomu 6-9 lat. Wewnątrz papierowej aktówki z rączką do trzymania znajdziemy książkę, karty oraz flamaster.

Nie każdy wydawca daje nam z grami tak obszerny poradnik dla rodzica i opiekuna, zaczynamy więc od publikacji. Na 32 stronach opracowania wyszczególniono następujące rozdziały: „Uwaga i koncentracja uwagi”, „Zaburzenia koncentracji”, „Czego dziecko potrzebuje, aby się skoncentrować?”, „Organizacja procesu uczenia się”, „Wspieranie rozwoju koncentracji”, „Rodzaje ćwiczeń wspomagających koncentrację”, „Jakie ćwiczenia znajdziesz na kartach”, „Bibliografię”, o ostatniej warto pamiętać, ponieważ warto poszerzać wiedzę i czerpać u źródła. Książeczka jest przejrzysta oraz logicznie uporządkowana. Tekst zwarty, wybrane treści zamknięte w ramkach, nagłówki pogrubione, wiele przypisów dolnych, świetne przykłady ćwiczeń i spora bibliografia kolejnych książek na zakończenie. Pozycja przyda się w placówce oświatowej, ale także w domowej edukacji.

Karty są długie, śliskie oraz giętkie, wymiarowo każdy arkusz obejmuje prawie całe opakowanie. Zadania znajdują się na obu stronach i są numerowane. Jedno lub dwa ćwiczenia na każdej stronie. Każde z nich zostało podpisane poleceniem. Wypełniamy diagramy, bawimy się z symbolami, literami i cyframi, uzupełniamy motywy rysunkowe, porównujemy obrazki.

Przykładowe polecenia obejmują: wyszukiwanie wybranych symboli i obiektów, rozszyfrowywanie kodu obrazkowego, kopiowanie elementów ze wzoru do odpowiednich kratek, podkreślanie drobnych różnic, dorysowywanie brakujących elementów, wykreślanie niepasującego obiektu i rysowanie własnego, porównywanie figur płaskich, łączenie numerowanych kropek, rysowanie lustrzanego odbicia, labirynty, rozmaite rodzaje sudoku, łączenie liter alfabetu w odpowiedniej kolejności, obliczanie liczebności zbiorów podobnych do siebie obiektów, odtwarzanie schematu z pamięci, łączenie w pary.

Nam najbardziej podobają się zadania związane z rozwijaniem pamięci wzrokowej. Przyglądamy się wzorcowej siatce po lewej i obiektom w poszczególnych kratkach. Następnie zakrywamy dłonią i uzupełniamy w identyczny sposób puste pola po prawej stronie. Świetny pomysł, na bazie którego można stworzyć osobną grę edukacyjną ze wrastającym poziomem skomplikowania odtwarzanego schematu.

Świetnie, że karty są duże, wszystko jest doskonale widoczne i nie ma problemów z uzupełnianiem treści zadań. Bardzo dobrze również, że zaprezentowano tutaj różne rodzaje ćwiczeń, dlatego dziecko nie powinno się znudzić i będzie trenowało dłużej. Rozrywkowa forma pozytywnie wpływa na motywację dziecka i intensywność jego pracy.

Książa zaciekawi osoby, które nie poprzestają na praktyce. Jest także istotna dla dydaktyków, którzy potrzebują bazy tekstów na potrzeby dokumentacji służbowej.

Zestaw edukacyjny na wysokim poziomie merytorycznym, który spodoba się zarówno dziecku, jak i rodzicowi, nie pomijając specjalistów zawodowo zajmujących się rozwojem ucznia.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Koncentracja – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!