Recenzja klocków Autobus przegubowy Blocki Transport

Transport publiczny bardzo lubimy, tylko nie w godzinach szczytu. Jechać sobie takim przegubowcem wieczorem do centrum na spotkanie z przyjaciółmi. W drodze układać jakąś kieszonkową łamigłówkę, nie martwić się o powrót, bo to weekend i w głowie lekko szumi. Busy są ok.

„Autobus przegubowy” to zestaw zawierający 371 elementów, a zatem dość pokaźny. Pojazd składamy w 34 krokach, a budowa trochę zajmuje, ponieważ sporo tutaj drobnych elementów – od pojedynczych siedzonek przez gaśnicę, aż po kratki wentylacyjne i przegub.

Pojazd zbudowany jest z dwóch części, przednia z kabiną kierowcy i dwoma otwieranymi drzwiami, tylna z jednym wejściem. Dookoła nadbudówki masa oszklenia. Wewnątrz niebieskie fotele – dla lubiących towarzystwo oraz dla samotnych pasażerów. Podwozie na trzech osiach, tył z dwoma kołami, przód jedzie na czterech. Na dachu imitacja otwieranych włazów wentylacyjnych, ale te są jednak statyczne, i najważniejsze – guzik!

Pojazd przy przegubie posiada obudowę do przechowywania trzech baterii – cienkie krążki o średnicy ok. 0,5 cm, z montowanym u góry przyciskiem do włączania efektu. Od pojemnika baterii odchodzi okablowanie, cztery przewody obsługujące lampy przód i tył oraz klakson. Światła autobusu migają na pomarańczowo – diody zakryte są takim właśnie kolorem przezroczystego klocka, a sygnał powtarza się trzy razy. Kabelki biegną pod podłogą, widzimy jedynie końcówki przy otwarciu drzwi z przodu lub na środku pojazdu kiedy rozmontujemy dach. Ich długość swobodnie wystarcza, zostaje ok. 1,5 cm zapasu.

Wydawca dołączył naklejki, ale przyznać trzeba, że znakomicie dopasowane do pojedynczych elementów, zatem raz naklejone na dobrze wybrany klocek wystarczą na bardzo długo.

Sama konstrukcja jest odrobinę problematyczna. Wszystko znakomicie pokazane, nie pogubimy się, ale w trakcie tworzenia drugiej części przegub lubi się rozłączać, dopiero przy pokrywie dachu się nam stabilizuje. Druga sprawa, która przeszkadza podczas budowy to drążki, których trzymają się pasażerowie – należy dokładnie je dopasować pod względem długości, czyli raczej nie wyjdzie idealnie za pierwszym razem. To jednak nie kłopoty, a drobne wyzwania, dla lubiących klocki jedynie drobne utrudnienia na drodze do pełnego sukcesu.

Kiedy składa młodsze dziecko z jedną rzeczą będzie musiał pomóc któryś z rodziców lub starszego rodzeństwa – opony ciężko się nakłada na felgi, ponieważ guma jest dość sztywna – w końcu to ciężki autobus. Co by tu jeszcze napisać, hmmm może, że drzwi są do rozruszania, ponieważ chodzą twardo, co ma i swoje plusy, bo się same nie otworzą.

Całość robi duże wrażenie, a Młody Giercownik jest oczarowany, córce strasznie podoba się efekt dźwiękowy i przede wszystkim światła, które znakomicie prezentują się nocą. Pojazd jest zbity, nie ma tutaj specjalnie wystających elementów, które mogą odpaść, ewentualnie lusterka kierowcy, ale te trzymają się bardzo mocno. Łatwość w przenoszeniu zabawki to także jej zaleta, ponieważ każdy z rodziców miał kiedyś przykre doświadczenie z deptaniem pogubionych klocków – ajajaj biedne stopy.

Udany zestaw, wydaje nam się, że z tych posiadających osobno naklejane nalepki, najlepszy z dotychczas prezentowanych klocków Blocków.

Budując swoje centrum miasta ze strażakami, policją i cywilami, nie można zapomnieć o autobusach, roz(g)rywka wkracza wtedy na nowy – wyższy poziom, bo przecież ścigany bandyta może porwać pojazd i oto mamy powtórkę ze „Speed: Niebezpieczna prędkość” – miejcie się na baczności i miłej zabawy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM Poland

Film: Autobus przegubowy Blocki Transport – unboxing

Film: Autobus przegubowy Blocki Transport – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!