Recenzja klocków Helikopter Blocki Wojsko

Dzisiaj pokażemy wam chyba najlepszy ze wszystkich zestawów z klocków Blocków. Komplet składa się z aż 670 elementów, ma podświetlaną na czerwono kabinę pilotów oraz boczne lampki sygnalizacyjne, a poza tym prawie cały jest w naklejkach maskujących – każda idealnie dopasowana do wielkości klocka. Przeczytajcie i koniecznie oglądnijcie, bo robi piorunujące wrażenie, w szczególności na żywo!

Zestaw w sklepach na sieci nazwany został „Helikopter” lub „Śmigłowiec”, należy do serii „Wojsko”, która na pierwszy rzut oka trzyma wysoki poziom i mamy nadzieję, że uda się jeszcze zrecenzować coś wielkiego wchodzącego w jej skład. Już opakowanie inne niż standardowe, ponieważ od frontu mamy otwierane wieczko z kolejnymi widowiskowymi ilustracjami i pokazanym pojemnikiem na baterie.

Model jest naprawdę duży, nie dziwi fakt prezentacji wymiarów już na opakowaniu. Efekty rodem z gwiezdnych wojen, bo mamy tutaj dźwięk wirnika, odgłos odpalanych pocisków, wybuch po trafieniu do celu przypominający echa bombardowania. Czerwone lampki świetnie wyglądają, w szczególności wieczorem.

Sam pojazd to kolos zatem i podobne są jego śmigła – naprawdę fachowa robota, masywne łopaty, płynnie się kręcą, można je zginać do góry – w sumie nie ma potrzeby, ale bajer jest. Na dole opuszczane niżej koła, otwierane podwozie z wyciągarką – na kołowrotku lina z uchwytem dla ludzika. Sam mechanizm kołowrotka do rozruszania, ponieważ bez rączki do kręcenia ciężko chodzi.

Kabina obszerna, wewnątrz pozostali dwaj żołnierze – ci to piloci, ten z desantu wisi pod podwoziem ze spadochronem w plecaku i karabinem w ręce, gotowy od razu skoczyć i nawet w pojedynkę ruszać w bój. Stateczniki na ogonie helikoptera poruszają się góra-dół, podobnie mały wirnik. Na komputerach sterujących gotowe malunki systemów pokładowych. Pod skrzydełkami bocznymi mocny kaliber i rakiety.

24 naklejki pokrywają dużą część helikoptera, wygląda to szałowo, nawet dla nas, chociaż my nie przepadamy za naklejaniem, bo nie mamy talentu do dokładnego dopasowywania do elementów.

Nie zapominajmy o dwóch otwieranych schowkach po bokach i obracanym małym kole na ogonie, dzięki czemu manewrowanie na lądowisku staje się proste.

Przycisk włączający efekty wizualne i dźwiękowe znajdziemy u góry pod wirnikiem, wygląda jak wentylator czy klimatyzacja, generalnie ładnie zamaskowany. W zestawie otrzymujemy trzy działające baterie i komplet zapasu, co cieszy, bo dziecko od razu testuje.

Młody Giercownik bardzo zadowolony i jak tu napisać, że tylko dla chłopców, a może zmieniając ludowe powiedzonko – do munduru panny sznurem? Montaż w 40 krokach jest długi i żmudny, u nas wykonywany był w dwóch turach, ponieważ trzeba było wyjść do dzieciaków na spotkanie klubu z grami planszowymi.

Fantastyczny produkt, mamy satysfakcję, że go złożyliśmy i wygląda tak pięknie. Wojsko w pełni swego majestatu i dostojeństwa. Super!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Helikopter Blocki Wojsko – unboxing

Film: Helikopter Blocki Wojsko – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!