Recenzja gry Snow White

Wielkie nasze zamiłowanie do gier logicznych zna każdy, kto śledzi bloga, a jedną z ulubionych serii jest Smart Games. Są to bardzo dobrej jakości łamigłówki dla dzieci, które nierzadko nawiązują do bajek lub świata zwierząt czy samochodzików. Dzisiaj będzie o „Snow White”, czyli „Królewnie Śnieżce” i jej siedmiu kolegach krasnalach.

Miło nam powitać nowego partnera, którym jest dystrybutor „Artyzan” oraz sklep KreatywneMaluchy.pl, gdzie poza omawianą tutaj serią dostaniecie całą masę różnych wymyślnych klocków, zabawek interaktywnych czy mas plastycznych – takie miejsce zaopatrzenia dla małych artystów. Zapraszamy do recenzji i odwiedzin sklepu.

Królewna Śnieżka” to 48 wyzwań dla pojedynczego gracza w wieku 4-7 lat. W opakowaniu znajdziemy domek, krasnali, czarownicę oraz królewnę, księgę zadań, bajkę do opowiadania i pokazywania oraz instrukcje – w kilku językach. Jest też ulotka reklamowa – sporo nowych interesujących Smartów się pokazało, w szczególności tych przenośnych.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to nowa mechanika i oprawa wizualna. Wcześniejsze produkty w większości bazowały na puzzlach, a tym razem mamy stojące postacie, które zajmują swoje pokoje. Dzieci będą oczarowane, ponieważ otrzymają grę, ale tak naprawdę prawdziwy domek dla lalek, ponieważ jest to stabilna konstrukcja z dachem, drabinką, oddzielonymi pomieszczeniami oraz otwieranymi na oścież okiennicami i drzwiami. Znakomite wzornictwo i użyte materiały – dobrej jakości, mocny plastik. Przyznajemy, że robi wrażenie!

Młody Giercownik był tak zafascynowany, że córkę trzeba było uspokajać, ponieważ ona pierwsza domagała się przeglądu komponentów, a obiektyw kamery został przepędzony precz. Produkt otrzymaliśmy przed południem, planowaliśmy otwierać następnego dnia, ale dziecko biegało za nami z zabawką w rękach i upominało się, co kilkanaście minut o jego rozpakowanie.

Cztery poziomy trudności wyzwań, od startera do mastera, z podziałem na wgląd we wnętrze domostwa oraz od frontu. Naszym zadaniem będzie uzupełnianie lokatorów, aby zajmowali wybraną izbę. Informacją wskazującą nam pokój danego bohatera jest barwa okna. Zdarza się, że ludziki muszą mieszkać razem, co zostało zaznaczone symbolem plusa. Jeśli konkretnej postaci nie można umieścić w wybranym pokoju, kolorowy kwadrat będzie przekreślony krzyżykiem. Krasnale dzielą się na dwie pary, czyli nierozłączne dwójki oraz trzy samotne skrzaty. Jest to istotne podczas wyboru izby.

Kiedy już przejdziemy zadania prezentujące wnętrze, płynnie przechodzimy na tył książeczki wyzwań, gdzie plan domostwa został ukryty, a ukazano widok na okna. Teraz ustawiamy domowników obserwując ich przez szyby – albo to oni nas śledzą?!

Bardzo podoba się nam rozmach tej zabawki, ponieważ otrzymujemy łamigłówkę, ale także domek dla ludzików dla dziecka. Świetnie, że producent wprowadził nowy rodzaj mechaniki, która staje się teraz bardziej różnorodna.

Poziom skomplikowania naszym zdaniem niższy niż w wariantach z układanką, ale wizualnie gra stoi na wyższym poziomie.

Znakomity produkt dla przedszkolaka, gra logiczna i zabawka w jednej paczce. Młodzi mózgowcy z pewnością będą wam wdzięczni za taki podarek na Mikołaja, który już przecież niebawem. Rewelacja!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ARTYZAN i KreatywneMaluchy.pl

Film: Snow White – unboxing

Film: Snow White – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!