Recenzja klocków Laweta Ciężarówki Transport Blocki

Dzisiaj czas na mały wielki transport, ponieważ pokażemy wam „Ciężarówki”, ale będzie to nieduży, za to bardzo atrakcyjny cenowo komplet, ukazujący pojazdy w miniaturze.

„Laweta” to zestaw składający się z 145 klocków, co nie zmienia faktu, że jest fajnym pomysłem na prezent dla dziecka, w szczególności podczas odwiedzin nieokazyjnych, żeby coś podarować podczas wizyty w gości. Zajmuje mało miejsca, prędko się buduje, a więc dziecko szybko złoży i zacznie się bawić, z pewnością jeszcze podczas naszej obecności. Ważne również, że pomimo ograniczonej liczby elementów tworzymy aż trzy mobilne obiekty: ciągnik, naczepę, spychacz.

W produktach z serii „Transport” zawarto zarówno ogromne komplety, z elementami zasilanymi na baterie oraz dużą ilością elementów, ale także stosunkowo niewielkie, jak „Ciężarówki” właśnie. Przed zakupem sprawdźmy, w jaki zestaw celujemy, ponieważ pokazane na opakowaniu zabawki są naprawdę różne.

Ciągnik jest zgrabny, ale ludzika nie pomieści, warto jednak zaznaczyć, że nadruki są bezpośrednio na klockach, już malowane fabrycznie, a opony gumowe.

Naczepa posiada opuszczane belki wjazdowe, trzy osie z mniejszych rozmiarów gumowymi oponami oraz zaczep działający na zasadzie nakładania klocka na hak holowniczy, dostosowana jest do szerokości przewożonego pojazdu budowy. Połączenie sprawdza się na płaskich, równych nawierzchniach dróg.

Spychacz tworzą dwie osobno złączone części, zatem pojazd jest zginany w połowie i bardzo skrętny, łycha jest w dwóch miejscach łamana, natomiast lżej chodzi przy samym nabieraku.

Zbudowanie tego kompletu trwa dosłownie chwilkę, części są raczej drobne, ale instrukcja dokładnie wyjaśnia ich umiejscowienie, odrobinę gorzej jest z kolorami – odcienie szarości mogą nam się pomylić, a czerwony jest mało wyrazisty na ilustracjach.

Dobry zestaw, oczywiście bez porównania z tymi kolosami po 300-600 elementów, ale jak na swoje gabaryty to naprawdę pomysłowo zrobiony. Jeśli brakuje wam pojazdów na waszą budowę i przyda się laweta, żeby drogi nie były puste, to bierzcie śmiało, jest ładny.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Laweta Ciężarówki Transport Blocki – unboxing

Film: Laweta Ciężarówki Transport Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!