Recenzja gry edukacyjnej Zakupy

Druga z dużych gier od „Kapitana Nauki”, tym razem w opisie mniej skoncentrujemy się na zasadach, gdyż są one tożsame z tymi z „Gotowanie”, ale postaramy się porównać obie produkcje. Zapraszamy do recenzji.

„Zakupy” to gra edukacyjna dla 1-4 graczy w wieku 3-7 lat, czas rozgrywki zajmuje ok. 10-20 minut. Podobnie jak w grze „Gotowanie” pozycja wyróżnia się całą gamą rozmaitych wariantów, których jest aż 12, a tak naprawdę więcej, gdyż początkowe zabawy możemy powtarzać w języku angielskim. Potencjał gry został maksymalnie wykorzystany i to należy bardzo docenić.

Gry polegają na rozwijaniu pamięci, spostrzegawczości, refleksu, a także znajomości języka angielskiego. Będziemy ścigać się do żetonów, dopasowywać je do naszych list zakupów, podbierać konkurentom i powtarzać angielskie słówka.

Żetony tym razem są kwadratowe, ukazują asortyment różnego rodzaju sklepów: papierniczego, sportowego, warzywniaka i osobno z owocami, z zabawkami, ogrodniczego, spożywczego, odzieżowego. Należy zaznaczyć, że narożne krawędzie są mocno zaokrąglone, zatem dziecko się nie skaleczy. Ilustracje typowo poglądowe, raczej schematyczne, dziecinne. Karty i żetony posiadają różną barwę tła, z młodszymi dziećmi śmiało możemy ćwiczyć nazewnictwo i rozpoznawanie kolorów. Karty są dwustronne, a żetony jednostronne – na odwrocie znajdziemy logotyp „Kapitana Nauki”.

Bardzo podobają nam się plansze osobiste graczy, w szczególności wózki na kółkach – zrobiły na nas większe wrażenie niż ilustracje przedstawiające dania z drugiej pozycji. Trochę się obawiamy, że dzieci mogą się wadzić, kto będzie miał koszyk na rękę, kto jezdny – wolimy te większe, bo nie chce nam się nosić i przypominają samochodziki.

Słówka angielskie należą do tych najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych w mowie potocznej. Przydatne na dobry początek kształcenia.

Otwarcie tej gry było powtórką z rozrywki, natomiast zabawa jest przyjemną kontynuacją lub rozwinięciem tamtej z kuchni. Część słówek z jedzenia będzie się siłą rzeczy powtarzało, ale obrazki są odmienne.

Trudno nam powiedzieć do końca, czy jako rodzice zakupilibyśmy „Zakupy” posiadając już „Gotowanie”, zabawy te same, ale dochodzi nowe słownictwo, a to przecież najważniejsze w edukacji, w szczególności językowej, zatem chyba odpowiedź byłaby twierdząca. Skoro warianty gier są powtarzalne, możemy pokusić się o połączenie obu pozycji kiedy uczy się więcej dzieci – mądry wybór dla szkolnej klasy lub grupy przedszkolaków, ponieważ wszyscy jednocześnie się bawią.

Znakomita pomoc dydaktyczna, ale także mądra zabawka dla domu, żeby nie wkuwać słówek na siłę, a poprzez grę trenować pamięć, która przyda się podczas zapamiętywania zwrotów w obcym języku. Warto zarekomendować!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Zakupy – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!