Recenzja klocków Czołg Blocki Wojsko

Czołg dzisiaj zaprezentowany wygląda cudownie, ale jest to egzemplarz, który kojarzy nam się z tymi z wystaw muzeów – szlachetne stalowe potwory, po których jednak obecnie spinają się już tylko dzieci, bo na front nie pojadą. Ten projekt uświadomił nam, jak bardzo istotne, poza jakością klocków są rozwiązania konstruktorskie.

Seria „Wojsko” ciągle jeszcze czeka na odkrycie – ogromny helikopter był jednym z najlepszych kompletów klocków Blocków jakie opisywaliśmy, a teraz trafił nam się kłopot. Zacznijmy jednak od początku…

„Czołg”, nazwijmy go numer 1, ponieważ jest jeszcze drugi, który chętnie byśmy przetestowali, to zestaw składający się z aż 868 elementów, dedykowany jest dla dzieci w wieku od 6 lat i kompatybilny z innymi klockami na rynku. Montaż w 24 krokach i osobno dwa slajdy ukazujące miejsca na naklejki – do samodzielnego ozdabiania.

Pojazd pokryty jest pancerzem, otrzymujemy więc sporo gładkich klocków. Są tutaj dwie przestrzenie wewnętrzne – kabina dla ludzików oraz komora silnika. Po demontażu wieżyczki, która wygodnie się odczepia, gdyż zamontowana jest na kilku zaledwie zaczepach, dostajemy się do fotelików kierowcy i pasażera. Obok niej znajduje się właz do komory z silnikiem.

Wieżyczka jest obracana, działo podnoszone w pionie, poza tym dwa karabiny – wychodzący z kabiny i przy dziale dużego kalibru. Z otwieranych elementów wyszukacie też mały schowek.

Dwóch żołnierzy w piaskowych mundurach – w hełmie i goglach na oczy oraz w czapeczce.

Zawieszenie, czy też element jezdny to słaba strona tego projektu. Po złożeniu konstrukcji stelaża podwozia, na który montowane są następnie gąsienice, okazuje się, że dwa główne klocki podtrzymujące całość są od siebie nierówno oddalone. Generalnie podwozie utrzymuje się na dwóch większych i parze mniejszych elementów i jeden z tych dużych należy usunąć, żeby doczepić dół. Całość trzyma się całkiem nieźle na trzech elementach, ale gąsienice po przejechaniu krótkiego dystansu blokują się, nie jest to tak stabilne i płynne w ruchu, jak być powinno.

Do tego kompletu podeszliśmy z ogromnym entuzjazmem, bo to na niego miał polować pilot naszego helikoptera – pojedynek dwóch gigantów, niczym w jednej z części „Rambo” – niestety, to zbyt łatwy cel!

Świetnie się prezentuje, bawić się śmiało można, poruszać w powietrzu podnosząc pojazd lub stacjonarnie ostrzeliwać wroga z jednego miejsca, ale brakuje nam mobilności.

Mamy nadzieję, że na stronie wydawcy, gdzie można ściągnąć instrukcje na komputer już wkrótce rozwiążą ten problem i jakoś uda się ruszyć do boju. Jak zawsze, po złożeniu zostało nam kilka zapasowych elementów, może je wykorzystać? Zaczynając od tego kompletu można się zrazić do klocków, które ciągle uważamy za bardzo atrakcyjny wybór dla dziecka. Czekamy na porady, jak poruszyć nasz czołg i serca młodych żołnierzy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Czołg Blocki Wojsko – unboxing

Film: Czołg Blocki Wojsko – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!