Recenzja klocków Helikopter ratunkowy Blocki Służby ratunkowe

„Służby ratunkowe” wydają się być bardzo udaną serią klocków, jasne kolorki i opływowe kształty wpadają w oko. Mamy tutaj dwa samochodziki na sygnale, dużą łódź oraz niewiele jej ustępujący gabarytowo helikopter. Tak naprawdę do pełni szczęścia brakuje nam jeszcze tylko jakiejś drezyny, bo i na kolei się przecież pomaga, a także kwatery dowodzenia, na siłę jeszcze niech i będzie batyskaf, żeby zajrzeć w głębiny. A jak to lata?

„Helikopter ratunkowy” to duży zestaw, który robi wrażenie na oglądających. Nam nazwa pewnie już do końca będzie myliła się z ratowniczy, ale mniejsza z tym. Ważne, że komplet składa się z 300 elementów i nie są to małe fragmenty gąsienic, jak przy czołgu, stąd jest to drugi pod względem rozmiarów wirnikowy statek powietrzny, który mieliśmy okazję wam pokazać – na chwilę obecną triumfuje Apache z wojskowej serii.

Fajnie wygląda już na obrazku, ponieważ pomarańczowy przyjemnie komponuje się z bielą i są to radosne, ciepłe i czyste barwy. Kabina jest mocno oszklona i dlatego wydaje się lekka, a dostęp do kołowrotka wyciągarki jest bardzo prosty. Pierwsze, co zwraca jednak naszą uwagę już przy otwarciu to nosze i gumowa konstrukcja do ich zawieszenia na haku – pomysłowe i ciekawe w zabawie.

Helikopter montujemy w miarę sprawnie, ponieważ z obu stron kabiny są szyby, jednolite klocki uchylnych drzwiczek, do tego dochodzi szeroka przednia szyba – pojedyncze elementy do połączenia to szybka budowa.

Całkiem dużo tutaj klocków z nadrukami: komputer pokładowy, niebieskie pasy, napisy „rescure” i logotypy na karoserii – rzucają się w oczy i autentycznie dodają ozdoby gotowej całości.

Ruchome elementy, poza wspomnianymi już drzwiczkami to: tylna klapa załadunkowa, oba wirniki, kołowrotek wyciągarki z liną i hakiem, obracane plastikowe koła.

Daszek nad pilotem łatwo się odczepia, a wnętrze helikoptera jest na tyle przestrzenne, że wchodzą nosze nawet ze stelażem. Dobrze, że ludzik nie spada z nosidełka – może sobie dyndać pod pokładem.

Całej konstrukcji dynamicznego, sportowego charakteru dodają pionowe tylne lotki i dysze silnika pod głównym wirnikiem.

Jest to świetny zestaw, który bardzo dobrze wróży tej serii na przyszłość, śmiało można zakupić na Mikołaja, tutaj wszystko gra i buczy, jest jak należy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND

Film: Helikopter ratunkowy Blocki Służby ratunkowe – unboxing

Film: Helikopter ratunkowy Blocki Służby ratunkowe – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!