Recenzja gry Quiz o naszym domu Dzieci kontra Rodzice

Taka przewrotność losu, że im więcej wiemy o świecie, tym często mniej o własnym domu. Nie mam tutaj na myśli tylko zabytków czy parków narodowych pomijanych w kraju, o których zapominamy w pogoni za egzotycznymi wakacjami, ale chociażby organizację we własnej rodzinie, kiedy zapracowani częściej bywamy w biurze niż u siebie – smutki życia w pośpiechu…

„Quiz o naszym domu” to kolejna pozycja z serii „Dzieci kontra Rodzice”. Gra karciana typu quiz z pytaniami otwartymi. W opakowaniu znajdziemy 54 karty z podziałem dla rodziców i dla dzieci, w sumie 208 pytań, 2 karty pułapki oraz instrukcję.

Ta gra może być trudniejsza dla nas dorosłych niż dla dziecka, o czym pewnie boleśnie się przekonacie. Nie potrzeba tutaj edukacji, wystarczy rozeznanie w codziennych sprawach domowników.

Rodzic zapyta dziecko o czynności wykonywane w domu – nie tylko przyjemne związane z relaksem i odpoczynkiem, ale też z obowiązkami: ze sprzątaniem i naprawami, porządkiem i organizacją domu, cechami zakupionych sprzętów. Porozmawiamy też o naszych sąsiadach i zejdziemy do piwnicy oraz zaglądniemy do lodówki i garów. Przyznam, że i tato miałby trudności z nazwaniem marki szamponu i nigdy jeszcze nie policzył wszystkich kubków pochowanych gdzieś w kuchennych szafkach.

Dzieci zapytają o ciekawe sprawy, mnie rozbawiło pytanie „Skąd biorą się programy w naszym telewizorze?”. Niekiedy odpowiedź z biegiem czasu, może ulec zmianie „Co mam w piórniku?”, „Czy w lodówce są przeterminowane produkty?” – na szczęście aktualnie chyba nie ma.

Taka gra zobliguje nas, żeby dowiedzieć się, z kim spotyka się dziecko, jak spędza czas w domu, jakie ma sekreciki, co trzyma w plecaku, a nawet – uwaga – ile litrów mają nasze worki na śmieci, ja wiem tyle, że są duże. Wybrane pytania odnoszą się do przeszłości, chociażby „Ile pieluch dziennie zużywałem?”, są i kreatywne „Sam wymyśl pytanie :)”.

Jedna uwaga! Kiedy gramy z małym dzieckiem przypilnujmy, o czym opowiada poza domem, bo są tutaj pytania o pieniądze – opłaty, antyki, pamiątki, a także o miejsce przechowywania kluczy w domu.

„Quiz o naszym domu” sprawia, że bardziej angażujemy się w domowe prace, doceniamy także czynności wykonywane przez pozostałych członków familii i ze wzajemnością, bo zawsze funkcjonuje jakiś podział obowiązków i wyznaczone nam przez życie role.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Quiz o naszym domu Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!