Recenzja gry planszowej Coral Reef

„Rafa koralowa” to gra planszowa, której nie da się ominąć na sklepowym regale. Komponenty są tak urocze, że wydawca podziurawił wieczko, abyśmy jak na wystawie oglądali figurki biorące udział w zabawie. Produkt z całą pewnością spodoba się przedszkolakom, ale sama estetyka wykonania usatysfakcjonuje również rodziców.

„Coral Reef” przeznaczony jest dla 2-4 dzieci w wieku od 4 lat, a rozgrywka zajmuje ok. 20 minut. Wewnątrz opakowaniu bardzo kolorowo i różnorodnie, ponieważ każda z 17 dostępnych figurek jest inna, a wszystkie są odwzorowane z dbałością o detale. Znajdziemy tutaj miniaturowe odlewy zwierzątek zamieszkujących rafę koralową, wykonane z gumy, ogromne puzzle, które łączymy na zasadach układanki, twarde podstawki naszej laguny, na której stawiamy wygrane okazy, karty oraz wielojęzykową instrukcję.

Gra jest prosta, wystarczyła strona tekstu na wytłumaczenie reguł. Komponenty zajmują większą część przestrzeni pudełka, zatem nie mamy odczucia pustki. Relacja ceny do jakości zestawu wydaje się bardzo atrakcyjna.

Puzzle muszą do siebie pasować kształtem, obrazkiem już niekoniecznie, ponieważ generalnie niezależnie od połączenia, na planszy będzie miał miejsce mały chaos, ale żywo przypominający wielobarwną rafę, a przynajmniej kojarzącą się z nią scenerię. Fragmenty są dwustronne – prostsza wersja prezentuje drobniejsze rośliny oraz kamyki i wydaje się nam bardziej przejrzysta, bo więcej jest tutaj wody i szybciej odszukamy wybrane obiekty. Artystycznie naszym zdaniem ładniejsza jest jednak strona przeznaczona dla starszych dzieci.

Należy uważać, żeby młodsi gracze nie odgryźli gumowych odnóży zwierzątek, granicy wiekowej od 4 lat raczej warto przestrzegać, w tym przypadku nie jest ona naciągana.

Plansza za każdym razem będzie wyglądała inaczej i może mieć różne kształty, to my ją tworzymy od nowa przy każdym rozłożeniu gry. Tasujemy karty i rozdzielamy na dwa stosy, zatem poszukiwane pary także będą się różniły.

Celem gry jest zdobycie 5 figurek zwierząt lub dwóch skrzyń skarbów. Zwierzątko otrzymujemy, kiedy odszukamy i wskażemy na planszy obie postaci z kart jednocześnie. Jeśli na każdej z widocznych kart ukazany jest skarb, dodatkowo bierzemy żeton skrzyni z kosztownościami. Nie wolno zakryć palcem tylko jednego zwierzątka na rafie, od razu muszą być oba – każdy z graczy powinien mieć równe szanse. Bawiąc się z osobą starszą lub bardziej doświadczoną w grze warto wprowadzić wariant, w którym zwycięzca danej rundy będzie odkrywał karty ze stosów i nie bierze wtedy udziału w poszukiwaniach.

Gra jest znakomitym prezentem dla młodszego dziecka, któremu chcemy podarować zabawkę śliczną wizualnie, rozwijającą refleks, spostrzegawczość oraz koncentrację uwagi. Jest to gra na szybkość, przy której niewiele się myśli, ale oczka i rączki pracują jak oszalałe.

Urocza! Dobry wybór Młodego Giercownika, bo to córka pierwsza ją zauważyła na stoisku wydawcy podczas targów książki w Katowicach. Produkt lekki, raczej dla początkujących graczy, ale uwodzi będąc jeszcze zapakowanym w pudełku. Pilnujcie figurek, bo z pewnością dziecko będzie się nimi bawiło także poza podstawową rozgrywką i mogą się pogubić. Grę polecamy, w klubie gier planszowych maluszki płaczą za niebieskim delfinkiem, a mamusie robią zdjęcia, żeby potem kupić dziecku na okazję.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TACTIC Games

Film: Coral Reef – unboxing

Film: Coral Reef – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!