Recenzja Dinozaury Gra pamięciowa

Dinozaury fascynują i chyba już będą zawsze, ze względu na ich potężne gabaryty, sekrety skrywane w kościach, drapieżność tych prehistorycznych gadów. Rozsławione przez film „Jurassic Park”, nieustannie na topie, mające wielu miłośników.

„Jacobsony” znani są z mądrych gier pamięciowych typu memory nawiązujących do przyrody, z edukacyjnej serii „Świat wokół nas”. Teraz przenosimy się do odległej przeszłości. My prywatnie wydawcę kojarzymy również z wysoką kulturą osobistą – produkty ozdobione wstążką, miły kontakt osobisty oraz życzenia jeśli paczuszka wysyłana jest na święta.

„Dinozaury Gra pamięciowa” to pozycja rekomendowana dla dzieci w wieku od 5 lat, my uważamy, że od 4 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy informację o Smoku wawelskim oraz 40 żetonów ukazujących 20 gatunków dinozaurów, w tym dwa odnalezione u nas w kraju.

Żetony są kwadratowe, z zaokrąglonymi bezpiecznymi krawędziami, dwustronne – prehistoryczny gad i skamieniałe jajo. Każdy z naszych smoków jest podpisany, zatem możemy się osłuchać z czytanymi nazwami.

Zabawa w odkrywanie pary dinozaurów jest bardzo łatwa w regułach, ale dinozaury są do siebie mocno podobne, więc nie jest tak prosto w praktyce, dzięki temu zapamiętamy czasem bardzo drobne różnice. Pozy gadów interesujące – z otwartymi paszczami, podniesionymi łapami zakończonymi pazurami, jakby szykowały się do ataku – fajnie to wygląda.

Patronatem merytorycznym projektu jest Muzeum Ewolucji Instytutu Paleontologii PAN, zatem merytorycznie, czytajcie ilustracyjnie zwierzaki wyglądają autentycznie. Warto zwrócić także uwagę na białe tło żetonów – dinozaury są pokazane bardzo wyraźnie, za to opakowanie jest ciemne, więc nie będzie się brudzić.

Dzieci trenują spostrzegawczość, koncentrację uwagi i przede wszystkim pamięć. Mechanika jest łatwa, zatem nadzór rodzica jest raczej zbędny. Przyjemna gra.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JACOBSONY.

Film: Dinozaury Gra pamięciowa – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!