Recenzja gry Omnibus Dzieci kontra Rodzice

Wiadomością dnia dla wszystkich odwiedzających nasz blog jest przeprowadzka Młodego Giercownika! Córka dorasta, to my razem z nią, a zatem – na blog.pl siedzimy do końca stycznia, a już od dzisiaj wszystko publikujemy również na mlodygiercownik.pl

Nowa strona będzie wygodniejsza, gdyż łatwiej nas zapamiętacie, przynajmniej mamy taką nadzieję, nie będzie reklam, które tutaj były nam narzucone z góry i jak one wszystkie, przeszkadzały. Zapraszamy!

W związku z natłokiem prac związanym z uruchamianiem mlodygiercownik.pl oraz zakupem karpia żywego i jego ćwiartowaniem, dzisiaj coś małego, szybkiego, ale popularnego.

Omnibus” to kolejna część serii „Dzieci kontra Rodzice”, ta przeznaczona jest dla graczy w wieku od 7 lat. W pudełku, jak zawsze karty z pytaniami dla dzieci oraz dla rodziców.

We wcześniejszych recenzjach mogliście już przeczytać o tej serii, generalnie naszym zdaniem jest ona bardzo pozytywna, ponieważ kategorie uważamy za społecznie potrzebne, wychowawcze dla dzieci oraz całkiem interesujące.

O „Omnibusie” nie będzie już tak słodko z naszej strony jak ostatnio, ponieważ za typowymi quizami nie przepadamy i jeśli dyscyplina nas nie zaskoczy, to bawimy się sporadycznie. Niby ok., bo to nowa wiedza lub jej powtarzanie, czyli rozwój osobisty, ale jednak musi być ten haczyk na rybkę, miodek dla misia, lep na muchy – sami pewnie czujecie, o co chodzi. Dla nas jest tym razem zbyt ogólnie, a nie można dogadzać wszystkim, bo sił i czasu zabraknie.

Naszych milusińskich będziemy odpytywali z geografii i podróżowania, z języka angielskiego, rozpoznawania znanych marek, jedzonka typowego dla regionu, ze sportu i naszych mistrzów, z geometrii, kalendarza i zegara, pomiaru wag, historii, odrobinę z biologii. Rozstrzał szalony, taka wiedza ogólna dla dzieci z zakresu szkoły podstawowej.

Dzieci będą pytały nas o mniej lub bardziej znane nazwy własne: sera, statku, tańca, o cyfry rzymskie, symbole i daty, święta, pierwiastki chemiczne, o mitologicznych bohaterów, miasta, państwa, rzeki, stolice – najwięcej jest pytań odnoszących się do przedmiotu geografii.

Dobrze jest wiedzieć więcej, jeśli przepadacie za quizami to korzystajcie! My jednak za bardzo odczuwamy presję przypominającą kartkówkę na lekcji i trochę gubi nam się przyjemność z zabawy. Pozycja raczej dla pasjonatów gier quizowych, a może dla ambitnych rodziców lub dla głodnych wiedzy dzieci.

Nauka jest super, ale wcześniejsze produkty z tej serii bardziej nam się podobały.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Omnibus Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!