Recenzja gry planszowej Where is Olaf

Gdzie jest Olaf – na pewno jest na mlodygiercownik.pl i was także już dziś zapraszamy na nową stronę. A tak na poważnie, całkiem milusia gierka dla młodszych dzieci i na dodatek z maskotką.

Where is Olaf” to planszowa wersja tradycyjnej gry odnoszącej się do poszukiwań, czyli ciepło-zimno. Pozycja dla dzieci w wieku od 4 lat, dla dwóch lub więcej graczy.

Wewnątrz opakowania znajdziemy pluszowego Olafa z „Krainy lodu”, planszę składaną na trzy części, 26 żetonów podpowiadających, o co należy zapytać, 7 kart szukaj, klepsydrę i wielojęzyczną instrukcję.

Maskotka jest ładnie wykonana, z haczykiem do powieszenia, miękką głową, dołem wypełnionym grochem lub jakimiś podobnymi kuleczkami stabilizującymi Olafa w pionie, które czuje się przy dotykaniu.

Na kartach grubości standardowych żetonów przedstawiono rozmaite sprzęty domowe, a na siedmiu z nich, które wskazują na moment rozpoczęcia poszukiwań widać naszego zaginionego bohatera.

Plansza ukazuje zamek księżniczek oraz postaci z bajki wybierające się w podróż, ale bez bałwanka nie można wyjechać, stąd nasze zadanie. Dolną część planszy przykrywamy kartami, na górze są miejsca do odkładania tych odkrytych. Osoba, która ukryła Olafa w domu wskazuje graczom, czy kartę należy odłożyć na ciepło czy zimno.

Dziecko losuje kartę, zadaje pytanie do obrazka, prowadzący grę podpowiada, czy gdzieś w pobliżu jest schowany Olaf, a kiedy trafimy na pomarańczową kartę z bałwankiem – mierzy czas przy użyciu klepsydry.

Zwycięża gracz, który jako pierwszy odnajdzie Olafa, jeśli nie uda nam się go odszukać po odkryciu 3 pomarańczowych kart z wizerunkiem bohatera, grę wygrywa kryjący.

Świetny pomysł, żeby klasyczną świetlicową zabawę przenieść do gry planszowej! Dobra jakość komponentów, ciągle szalenie popularny temat z genialnej animacji oraz wciągająca młodsze dzieci rozgrywka, która uczy kojarzenia faktów i na ich podstawie wyciągania wniosków. Idealna dla przedszkolaków!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TACTIC GAMES

Film: Where is Olaf – unboxing

Film: Where is Olaf – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!