Recenzja gry Despicable Me Shuffle

Minionki w miniaturze od znanego z przenoszenia popularnych tytułów na karty Cartamundi. My także się przenosimy – z końcem stycznia – już dziś zapraszając na mlodygiercownik.pl

Despicable Me” należy do serii „Despicable Me”, która kojarzy nam się z wygodnym opakowaniem i karcianym odbiciem zasad z bazowych pozycji. Gra dla 2-4 dzieci w wieku od 6 lat, zabawa zajmuje ok. 20 minut. Podoba nam się, że odwzorowano tutaj społeczny charakter tych sympatycznych ludzików.

Celem gry jest uzbieranie największej armii Minionków. Na koniec oddajemy karty tego samego koloru graczowi, który posiada ich najwięcej, gdyż każdy Minionek uwielbia towarzystwo swoich kompanów i raczej się nie wychyla. Jeśli gracze zdobyli identyczną ilość kart danej barwy to pozostają przy swoich kartach. Ważna jest całkowita liczba wszystkich posiadanych na koniec Minionków.

Przed rozpoczęciem zabawy każdy z graczy otrzymuje 7 kart do licytacji. Resztę kart tasujemy i dobieramy po jednej, a jeśli jest to karta broni, to ją odkładamy i bierzemy nową. Bananowa karta pierwszeństwa leży na środku stołu. Wykładamy cztery karty w linii ze stosu.

W swojej turze jednocześnie wyrzucamy kartę z bananami w celu wylicytowania jednej z wyłożonych w linii. Najwyższa karta z licytacji bierze jako pierwsza, ewentualnie najniższa dla kart z linii z wykresem skierowanym w dół.

Jeśli jesteś graczem, który odkrywa nowe karty do linii pobierania i odsłonisz kartę z Minionkiem uzbrojonym w broń (laser) to musisz wykorzystać kartę danego koloru z tarczą do obrony lub poświecić wszystkie karty o tej barwie odkładając je na stos do losowania kart. Nas zastanawia, czy nie lepiej było to wymyślić, że nie wykładający lecz ten, który po skończonej licytacji pozyskuje tą kartę, traci… Wykorzystane tarcze odkładamy, używamy ich tylko raz. W trakcie swojej kolejki tylko raz jesteśmy pod ostrzałem, kolejne Minionki z laserem są ignorowane.

W trakcie licytacji, kiedy wykładamy karty identycznej wartości, pierwszy z graczy remisujących, który dołoży na stos kartę pierwszeństwa z guzikiem wybiera wcześniej. W przypadku pomyłki oddaje się na stos kartę Minionka z już ubieranych.

Grę kończymy po dwóch rundach, czyli dwa razy będziemy wykładali wszystkie karty do licytowania.

Sprytna gra karciana dla uczniów szkoły podstawowej, żeby na przerwach sobie powykładać Minionki. Na pierwszy rzut oka wydaje się odrobinę zbyt skomplikowana dla małych dzieci. Niezła gra, ale nas nie oczarowała, mamy lepsze od tego wydawcy, chociaż przyznajemy, że tematyka bardzo pasuje Młodemu Giercownikowi i córka jest bardzo zainteresowana grą.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CARTAMUNDI

Film: Despicable Me Shuffle – unboxing

Film: Despicable Me Shuffle – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!