Recenzja zabawki kreatywnej Multi Card Pad Clementoni

Dawno już nie było u nas zabawki kreatywnej, a żebyście nie myśleli przypadkiem, że na nowym mlodygiercownik.pl będzie brakowało elektronicznych gadżetów, oto jeden z tego typu produktów z przeznaczeniem dla młodszych dzieci.

Multi Card Pad” to nie jest taki zwykły tablet z ekranem. Dzieci powinny oszczędzać oczy, ale interakcja z zabawką jest wskazana – dobrym wyjściem jest pad, w którym zmieniamy karty, które i tak będą uruchamiane dotykowo, co spodoba się przedszkolakom.

Zabawka edukacyjna dla dzieci w wieku 3-5 lat z wymiennymi, dwustronnymi kartami w liczbie 12 szt. Gracz poznaje liczby, kolory, kształty, a zabawka angażuje i pobudza do myślenia. Dla odrobinę starszych dzieci będzie to wstęp do podstaw matematyki oraz języka angielskiego.

Już samo korzystanie z zabawki wzbogaca umiejętności dziecka. A przyznać trzeba, że one uczą się szybciej od nas i takie tablety to dla nich pestka.

Zabawka jest ładna, stąd opakowanie prezentuje cały mechanizm. Rodzicom na pewno spodoba się to, że karty są chowane w kieszonce z tyłu urządzenia, bo to mniej bałaganu w pokoju dziecka. Rysik do wskazywania zmieścić można w otworze z boku maszynki, ale w tym przypadku częściej używamy paluchów, bo tak wygodniej i czuje się dotyk.

Wkładamy kartę do szyny z przodu – zasłaniamy naklejony obrazek do zabawy demo. Teraz przesuwamy suwak z boku pada na wybrane ustawienie głośności, naciskamy guzik ze strzałką z przodu pod kartą i gwiazdkę na włożonym zadaniu. Zaczynamy zabawę, a lektor informuje nas, co mamy robić.

Produkt ciekawi dziecko, w szczególności, że maluchy lubią komunikację z gadającymi zabawkami. Zadania mają zmienny poziom trudności, zarówno trzylatki, jak i pięciolatki znajdą tutaj coś dla siebie. Osobiście wydaje nam się, że może nawet zainteresować sześciolatków! Córka mówi, że to bajer, a zatem jest ok.

Wyzwania, które stają przed graczem to nauka kolorów, zawodów i narzędzi używanych przez typowych fachowców, łączenie zwierząt z ich środowiskiem życia, porównywanie kształtów i rozmiarów, liczenie i przyswajanie znaków cyfr, zbiory i sekwencje liczb, kojarzenie produktów odzwierzęcych, odejmowanie i dodawanie w różnej postaci, rozpoznawanie pór roku, prezentacja dyscyplin sportowych, ukazanie zmysłów.

Każda z kart to dostęp do dwóch uzupełniających się opcji zabawy. „Odszukaj” – odnajdujemy dany obiekt w trzech próbach dotykając obrazka. „Baw się!” – zagadki, proste operacje matematyczne, itp.

Zabawa jest intuicyjna. Czasem trzeba nacisnąć obrazek kilka razy, jeśli pad nie załapie po pierwszym dotknięciu – może się tak zdarzyć kiedy poruszymy kartę. W kilku miejscach możemy się pogubić – przykładowo liście i jesień odwzorowane są przecież bardzo podobnie, a piłka do footballu wygląda niczym plażowa – dmuchana. Są to jednak drobne mankamenty, bo całość nam się bardzo podoba.

Multi Card Pad” działa na dwa małe paluszki, które u nas wystarczyły na pół dnia intensywnego użytkowania przez córkę, akumulatorki do ładowania będą więc wysoko wskazane. Pierwsze kroki z pomocą rodzica, po kilku razach młoda samodzielnie obsługiwała maszynkę.

Z pewnością pozostanie w domu, aż córka przerobi wszystkie zadania, a potem rozejdzie się po rodzinie z młodszymi dziećmi, bo to wartościowy produkt.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Multi Card Pad Clementoni – unboxing

Film: Multi Card Pad Clementoni – przebieg zabawy

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!