Recenzja zabawki kreatywnej Szlachetne korony Kraina Lodu Clementoni

Już na wstępie powiem wam w sekrecie, że na dzisiaj zaplanowane było co innego, ale córka uparła się na korony, a więc znowu nasz ulubiony wydawca zabawek kreatywnych. Zapraszamy do czytania i widzimy się na mlodygiercownik.pl

Szlachetne korony” to zabawka artystyczna przeznaczona raczej dla dziewczynek, chociaż i chłopak będzie miał frajdę kiedy sam wykona insygnia władzy na bal przebierańców w przedszkolu. Sugerowany wiek dziecka to 7 lat, ale przypuszczamy, że najczęściej będziecie pracowały wspólnymi siłami, zatem naszym zdaniem docelowo dla młodszych projektantek.

Po otwarciu opakowania wydaje się one całkiem porządnie zapchane różnymi precjozami. Zestaw zawiera: opaski do włosów, brokatowy proszek w dwóch kolorach zamknięty w tubkach, mnóstwo samoprzylepnych kryształków i różnokolorowych koralików, atłasową wstążkę, wisiorki i naklejki z bajki, kształty korony z kartonu i miękkiej gumy, srebrną folię odblaskową i rzepy.

Z instrukcji dowiemy się, jak samodzielnie stworzyć brokatową oraz metalizowaną koronę w stylu dopasowanym barwą i formą do słynnej sukienki Elzy. Są też dwa pomysły na bransolety, które wyglądają równie atrakcyjnie. Instruktaż tekstowy wsparto obrazkami ukazującymi kolejne etapy wykończeniowe.

Pomocne przy składaniu będą: elastyczna gumka, klej winylowy, igła o zaokrąglonym końcu (do poszerzania otworów), jakieś zabezpieczenie na stół, ewentualnie na dłonie – nie ma ich w komplecie.

Podstawą naszych koron będą dwie opaski do włosów. Gumowy profil sklejamy z kartonowym, na klej sypiemy brokat, na gumkę nawlekamy koraliki i przywiązujemy do reszty, następnie za pomocą rzepów wszystko łączymy z opaską. W przypadku metalizującej korony na profil naklejamy srebrną folię odblaskową i ozdabiamy samoprzylepnymi kryształkami.

Do wykonania bransolety przydatne będą: linijka do mierzenia długości wstążki, nożyczki, pędzelek do ozdabiania – nie dołączone do zestawu, ale raczej dostępne w każdym domu.

Pierwsza bransoleta to nawleczone na wstążkę koraliki i wisiorek ozdobiony brokatem, posiada dwie kokardki w kształcie motylka. Drugą tworzą inne barwy koralików i podzielona jest na kilka równolegle biegnących wstążek, z wisiorkiem i jedną kokardką przy nim.

Zaraz wam udowodnimy, że do zrobienia korony żaden złotnik potrzebny nie będzie, czyli anty-poradnik kompletnych amatorów i dyletantów, czego przypadkiem nie naśladujcie. W domu był tylko klej akrylowy – daliśmy radę, ale tubka zakończona jest szpicem, zatem było trudniej pokryć całą powierzchnię. Gumka, na którą nawlekamy koraliki musi być w miarę mocna, ponieważ robiąc węzełek do zaczepienia łatwo pęka, gdy jest naciągnięta. My zamiast robić dziurki delikatne nacięliśmy spód korony i wepchaliśmy pomiędzy gumkę, też się trzymało, ale jak to zwykle bywa – do czasu.

Kiedy Młody Giercownik wykonuje pracę z tatą, wszystko mamy upaćkane od kleju i brokatu a końcowy efekt nie zawsze jest taki oszałamiający, jak na obrazkach. Przyznajemy jednak, że oboje mieliśmy masę uciechy i frajdy z zabawy, córka była bardzo zadowolona ze swojej biżuterii, a ja dumny, że pomogłem w jej wykonaniu. Fajnie, że dziecko przejawia takie artystyczne ciągoty, bo sztuka to bardzo ambitne i wysublimowane zajęcie, które warto wspierać.

Przyjemna zabawa, która najwięcej wnosi w trakcie tworzenia, a potem dzieło gdzieś się gubi w gąszczu innych zabawek, przydatne również przed każdym balem – wtedy nabiera dodatkowej wartości, także sentymentalnej.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Szlachetne korony Kraina Lodu – unboxing

Film: Szlachetne korony Kraina Lodu – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!