Recenzja klocków Maszyny ciężkie Laboratorium mechaniki Clementoni

Dzisiaj coś dla tatusiów, żeby mogli uciec na kilka godzin z kuchni i zająć się bardziej męskimi sprawami, chociażby składaniem klocków. A tak na poważnie, to naprawdę piękny zestaw gigant, robi piorunujące wrażenie, ma silnik i masę przekładni, tak więc już w trakcie tworzenia modelu uczy podstaw mechaniki. Zapraszamy do recenzji i filmów na mlodygiercownik.pl

Maszyny ciężkie” to jeden z większych kompletów klocków „Technologic” z serii „Laboratorium mechaniki”. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 8 lat i raczej nie jest to granica zawyżona, gdyż składania jest bardzo dużo, przy tym dochodzą jeszcze elementy elektryczne – oczywiście zatopione w plastikowych klockach i obudowach, a zatem wszystko jest bezpieczne.

W zestawach odnoszących się do „naukowej zabawy” podobają nam się dwie sprawy. Pierwsza, że zawsze jest wiele modeli do składania, w tradycyjnych popularnych klockach były zazwyczaj dwa pojazdy, a tutaj jest ich aż pięć i każdy sporych rozmiarów: spychacz (ładowarka), koparka, walec, równiarka, podnośnik teleskopowy (taki rozbudowany wózek widłowy). Zwrócić należy również uwagę na treści popularno-naukowe, które przyjemnie się czyta nawet kiedy aktualnie nie budujemy.

W opakowaniu tłoczno, ale początkowy montaż jest całkiem dynamiczny, gdyż wszystko jest jeszcze umieszczone na stelażach i nie lata po podłodze. Dwie potężne instrukcje po 64 i 80 stron plus osobna ulotka do montażu elementów specjalnych. Wszystko zostało precyzyjnie objaśnione, w tym wykaz potrzebnych elementów do każdej fazy budowy oraz wskazanie połączenia klocków za pomocą linii.

Po zbudowaniu spychacza pozostaje odrobinę dodatkowych części, przykładowo łopata koparki, która ma inny kształt. Pojazd porusza się na wielkich kołach z gumowymi oponami, ma robiącą wrażenie olbrzymią łyżkę, skręcane (łamane) podwozie, posiada wbudowany silnik, który podnosi ramię z łopatą za pomocą tłoka oraz napędza tylne koła, co interesujące – oba mechanizmy można dezaktywować – pociągając do tyłu zderzak oraz drążek przechodząc tym samym na trakcję ręczną.

Model buduje się żmudnie i młodszym dzieciom raczej powinni towarzyszyć rodzice, ale gotowy projekt daje ogromną satysfakcję, wygląda pięknie i jest skomplikowany. Są oczywiście drobne wady, tutaj dwie osie są w rzeczywistości dłuższe niż te pokazane na instrukcji, aby dostać się do pokrywy baterii w celu ich wymiany należy zdemontować część klocków, a montaż siłownika niepotrzebnie został wyłączony z podstawowej instrukcji – początkowo ma się wrażenie, że o nim po prostu zapomniano. Jest to jednak takie narzekanie na siłę, bo całość jest wspaniała.

Skoro to „laboratorium mechaniki” i „naukowa zabawa” to poważnie potraktowano naukę i rozwiązania stosowane w praktyce. Tego nie znajdziecie w drogich zestawach klasycznych klocków z Danii. Każda z funkcjonalności jest opisana tekstem i pokazana na schematach, na przykład mechanizm różnicowy, złącze Cardana, działanie różnych typów silników, cylindrów i obwodu hydraulicznego, są też fascynujące informacje techniczne i ciekawostki z życia wzięte.

Zestaw tu opisywany najtaniej można obecnie zakupić za ok. 120 zł, gdyby to były klocki „sami wiecie które”, za taki komplet byście wydali trzy razy więcej, a jakościowo klocki Clementoni nie ustępują konkurentom, ponadto tutaj jest nawet więcej gotowych pomysłów oraz interesujących opisów! Ten zestaw to klasa sama w sobie, rewelacja!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Maszyny ciężkie Laboratorium mechaniki Clementoni – unboxing

Film: Maszyny ciężkie Laboratorium mechaniki Clementonipo złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!