Recenzja zabawki kreatywnej Super Sand Goliath

Piasków na rynku jest bardzo wiele, charakteryzuje je różna konsystencja – nawilżenie, ziarnistość, barwa, rozciągliwość, itp. Córka nie posiadała masy plastycznej, a nam zależało, żeby była ona naturalna, niebarwiąca i łatwa do formowania, a przy tym prosta do usunięcia z wszelkich nierównych powierzchni – przykładowo włosów z dywanu. Kierowaliśmy się ceną – wierząc, że wysoki koszt będzie adekwatny do jakości produktu. Zapraszamy do recenzji prezentu na mlodygiercownik.pl

Super Sand Goliath” to zabawka dla dzieci w wieku od 4 lat, waga produktu to 1,35 kg. Na opakowaniu widnieje adnotacja, że piasek „jest nietoksyczny i bezpieczny, ale nie powinien być spożywany.” Jest również informacja, żeby unikać kontaktu z oczami, przechowywać z dala od źródeł ciepła, nie nawilżać i utrzymywać w czystości. Miejsce produkcji – wymieniono kilka krajów, zatem prawdopodobnie opakowanie, foremki i sama masa pochodzą z różnych państw.

Pierwsze wrażenie po otwarciu, że tego piasku jest strasznie mało – usuńcie z ilustracji z pudełka warstwę leżącą na podłożu, a pozostawcie jedynie tą z budowli i wtedy zorientujecie się mniej więcej, ile tego jest – dwa worki.

Pozytywne zaskoczenie to naszym zdaniem foremki oraz plastikowy pojemnik – piaskownica wielkości całego opakowania i ze ściankami o wysokości jego głębokości – sporo miejsca i raczej nic się nie wysypie poza obszar zabawy dziecka. Czytaliśmy wybrane opinie, że osprzęt dla budowniczego jest mało atrakcyjny – jeśli zależy wam na różnego typu zwierzątkach, karuzelach itp. zabawkach znanych z ciastoliny to rzeczywiście, ale jeśli szukacie zwykłych foremek nawiązujących kształtem do stożkowych baszt, wież o kształcie walca czy murów to w zupełności wam wystarczą. My chcemy budować typowe zamki więc nam zawartość odpowiada.

Masa w swojej konsystencji odbiega od typowego piasku – nie widzimy i nie czujemy ziaren pod palcami, a raczej delikatne ciasto przed pieczeniem, takie dobrze rozmiksowane, przypominające gąbeczkę lub piankę. Nie lepi się do palców, łatwo wychodzi z foremek (poza murem – wysoki lecz wąski), konsystencja trochę gumowata, mocno rozciągliwa, sucha i nietłusta, o temperaturze chłodniejszej niż otoczenie – wrażenie, że dotykamy czegoś zimnego, zapach odrobinę chemiczny, jakby kleju, ale ledwo wyczuwalny, trzeba przyłożyć nos bezpośrednio do samej masy. Wyrobione kształty nie rozpadają się i wszystkie wzorki łatwo się odbijają w plastycznej masie, wygodnie się ugniata.

Młody Giercownik chętnie się bawi w naszym towarzystwie, ale kiedy córka pozostaje sama, raczej odchodzi do klocuszków. Cena wygórowana, ale ogólnie zawartość spełniła nasze oczekiwania, w szczególności odnośnie jakości – to, że człowiek zawsze pragnie więcej to normalne, bo przed zakupem marzy nam się mała piaskownica wypełniona po brzegi.

Film: Super Sand Goliath– unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!