Recenzja gry planszowej Super kibic

Super kibic” to gra planszowa, która przypomina nam o tym, że już niedługo piłkarskie emocje znowu sięgną zenitu. Swoją drogą – na jeden ze stadionów będziemy mieli całkiem blisko – do Kaliningradu, może warto pojechać i kibicować na żywo? Z pewnością rekomendujemy wam nową odsłonę bloga na mlodygiercownik.pl

Jest to gra walizkowa, czyli zamknięta w pudełku przypominającym neseser. W wygodnym do przenoszenia opakowaniu znajdziemy: planszę, pionki i podstawki, strzałkę z zegarem wskazującym pola ruchu, małe plansze graczy na zdobyte skarby, elementy do złożenia sklepu kibica i duże ilości zawieszek ukazujących piłkarskie gadżety, a także talię kart z pytaniami odnoszącymi się do footballu i żeton z pucharem i podium na koniec zabawy.

Poruszamy się po planszy na torze pól i po drodze zdobywamy zawieszki odpowiadając poprawnie na pytania z kart opisujące teorię piłki nożnej. Największą zaletą tej zabawki jest baza wiedzy zgromadzona w talii – warto poznać szczegółowe informacje odnoszące się do reguł gry, żeby potem punktować stronniczego sędziego kalosza w trakcie mistrzostw.

Sklepik kibica spodoba się dziecku – przypomina trójwymiarowy model stadionu z zawieszonymi plakietkami – nagrodami za poprawne odpowiedzi, które kolekcjonujemy na naszych prywatnych planszach. Tor na planszy głównej jest mocno zakręcony i to od nas zależy, jakie kierunki ruchu wybierzemy. Zamiast kostki używać będziemy strzałki z tarczą przypominająca zegar – warto spróbować ją sobie poluźnić, gdyż ciężko się obraca.

W trakcie zabawy napotkamy pola „weź kartę” odnoszące się do quizu, „czerwona kartka” – postój jednej kolejki, „karny” – losowanie potencjalnej nagrody na tarczy wskaźnika, powrotu na określony stadion oraz „wybierz kierunek drogi” na skrzyżowaniach toru. W przypadku błędnych odpowiedzi tracimy kolejkę, za poprawne zdobywamy gadżet – szalik, korki, piłki, bilety, kapelusze w narodowych barwach.

Pozycja ma wady, przykładowo problemy z obrotem wskaźnika, z wyjmowaniem żetonów przy pierwszym rozłożeniu, wiele osób będzie narzekało na losowość, dzieci mogą się pogubić na planszy. Ma również zalety, jak świetne pudełko-walizkę, gruby karton, na którym wydrukowano malunki, wesoły sklepik w 3d i atrakcyjne nagrody, interesującą bazę wiedzy o ukochanym sporcie.

Z pewnością rodzice i dzieci poszerzą swoją wiedzę o piłce nożnej, spędzą razem czas, wspólnie będą dzielić swoją pasję. Nie ma wielu tak dużych i widowiskowych gier o piłce nożnej.

Czy dziecko zechce zagrać w grę planszową? Czy nie lepiej wybrać tradycyjne piłkarzyki na kijach? Na te pytania musicie odpowiedzieć sobie sami i zaprosić dzieci do zabawy. Zimą gra planszowa o footballu jest niezłym pomysłem, gdyż trudno wyjść na podwórko i kopać, chociaż to nie są białe święta

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JAWA

Film: Super kibic – unboxing

Film: Super kibic – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!