Recenzja gry karcianej Hattrick Kieszonkowiec futbolowy

Kieszonkowiec” gościł u nas już wielokrotnie, najczęściej w wersji językowej – angielski, oraz nierzadko logicznej. Tym razem poprosiliśmy o piłkę nożną, gdyż już niedługo mistrzostwa w Rosji, więc warto sobie przypomnieć co nieco o tym fascynującym sporcie. Na starej witrynie jesteśmy do końca miesiąca, potem już tylko mlodygiercownik.pl

Hattrick” to quiz składający się z jednej talii kart o standardowych rozmiarach, na każdej z nich znajdziemy trzy pytania z odpowiedziami a, b, c oraz komentarzami, czyli docelowo 162 pytania o polskiej i światowej piłce.

Pytana i karty są numerowane, ilustracje bardzo nowoczesne, raczej nawiązujące do grafiki plakatowej, oczywiście tematyczne. Odpowiedzi na odwrocie karty – świetnie, że zazwyczaj mamy 2-3 linijki tekstu opisującego, a czasem nawet pół strony ciekawostek. Zawsze tylko jedna odpowiedź jest poprawna.

Pytania informacyjne, historyczne, odnoszące się do sportowców, klubów, stadionów budowy piłki czy reguł gry, itp. Ogrom wiedzy, ale podanej w bardzo przystępny sposób, ponieważ mechanicznie gra nie wskazuje tutaj jedynie właściwej literki dla rozwiązania, a szerszą odpowiedź, co bardzo nam się podoba, gdyż są to dla nas zazwyczaj ciekawostki, które znakomicie się czyta.

Quizy wyjątkowo kojarzą nam się z testowaniem z wiedzy, ale kiedy pytamy się o hobby, a tym dla nas jest sport, w szczególności ten najbardziej popularny na świecie, znika presja i nerwowość związana z odpytywaniem, a pojawia się chęć zgłębiania ulubionego tematu i rozwijania pasji.

Od jakiegoś już czasu zauważamy, że quizy specjalistyczne, które odnoszą się do wąskiej kategorii pytań są albo bardziej wychowawcze, albo bardziej interesujące. Ta gra jest tego bardzo dobrym przykładem, gdyż przyjemnie się czyta, nawet nie grając z drugą osobą, a po prostu przeglądając sobie samemu pytania i zaglądając do odpowiedzi.

Dla miłośników piłki nożnej bardzo atrakcyjny produkt. Młodszym dzieciom może brakować jakiś elementów przyciągających wzrok, ale jeśli lubicie rozmawiać i czytać o footballu i efekty dodatkowe czy gadżety nie są dla was istotne, to bierzcie śmiało!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD i KapitanNauka.pl

Film: Hattrick Kieszonkowiec futbolowy – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!