Recenzja gry planszowej Małe kalambury

Kalambury to jedna z najpopularniejszych gier imprezowych, dzisiaj opisywana wersja poza kartami do opisu słownego, gestykulowania oraz rysowania zawiera również planszę, po której młodsi gracze mogą przesuwać swoje pionki. Recenzja bez reklam na mlodygiercownik.pl

Małe kalambury” to pozycja dla 2-4 dzieci w wieku 4-5 lat, ewentualnie dla drużyn. Czas zabawy urozmaicony, w zależności czy korzystamy z planszy czy tylko z wybranej liczby kart może się mocno wydłużyć. W opakowaniu znajdziemy karty z obrazkami i hasłem w języku polskim oraz angielskim, planszę, pionki, kostkę oraz instrukcję.

Serce produktu stanowią karty. Bardzo ładne obrazki, co prawda wydrukowane na raczej cienkim papierze, ale ilustracje naprawdę nam się podobają i zachęcą młodszych graczy do zabawy, a przy okazji możemy ćwiczyć wymowę i pisownię języka angielskiego.

Plansza, naszym zdaniem zbędna, ale jeśli młodsi gracze nie chcą jeszcze opisywać haseł, to mogą zacząć od przesuwania pionków po planszy, a im bliżej mety tym większe emocje – generalnie wizualizacja pomaga dziecku wczuć się w grę i zrozumieć wartość aktualnego wyniku. Możemy korzystać tylko z kart, z samej planszy lub ze wszystkich komponentów – pełna dowolność.

Zazwyczaj hasła opisujemy słowami, po odgadnięciu rzucamy kostką i przesuwamy pionek. Jeśli pole połączone jest z kredką, to w kolejnym ruchu będziemy rysować, jeśli z głośnikiem, to możemy wydawać dźwięki, a kiedy pojawiają się dłonie to gestykulujemy. Generalnie rozgrywka jest urozmaicona i każdy znajdzie coś dla siebie.

Minki na polach to miejsca specjalne, stąd możemy się cofnąć, przyspieszyć, stracić kolejkę, jeśli nie ma cyfry obok. Plansza jest mała, ale zgrabna i logicznie ułożona.

Instrukcja nam się nie podoba, bo strasznie długo szukaliśmy na planszy korony, a ostatecznie nie udało nam się jej zlokalizować. Może z nami jest coś nie tak, ale nam nie odpowiada.

Najważniejszym elementem każdego kalambury są karty, cała reszta to tylko dodatek. W tym przypadku ilustracje są bardzo ładne i urozmaicone. Dzieci łatwo rozpoznają, co należy zademonstrować, a przy okazji przyswajają informacje o zawodach, zwierzętach, pojazdach, przedmiotach, itp. Trenują zdolności artystyczne, stają się bardziej komunikatywne – wyrazy bliskoznaczne i opis słowny, uczą się nazw w języku angielskim. Wydawca powinien kontynuować współpracę z grafikiem, ponieważ świetnie to wygląda i podoba się Młodemu Giercownikowi.

Naszym zdaniem jest to jedna z najlepszych gier planszowych tego wydawcy dla młodszych graczy, zabawa typowo urodzinowa. Fajna pozycja, w wyglądzie i rozgrywce.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy JAWA

Film: Małe Kalambury – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!