Recenzja Flames and Frost Valeria Card Kingdoms

Valeria” to już seria gier i pięknie zilustrowane królestwo, które mamy nadzieję, doczeka się jeszcze wielu pozycji i możne nawet bardziej złożonych mechanik na długie godziny dobrej, strategicznej zabawy. Nasze oczekiwania rosną z każdym kolejnym, coraz to ciekawszym produktem, a kreacja artystyczna to najwyższa światowa klasa. Dzisiaj dodatkowe karty do „Karcianego królestwa”, czyli rozszerzenie „Flames and Frost”. Zapraszamy na mlodygiercownik.pl

Płomienie i mróz” nawiązuje do typowej walki żywiołów ognia i lodu, nam osobiście cześć kart kojarzy się z „Grą o tron”, bo tam również widzimy trupio zimne i piekielnie gorące smoki, zresztą wybrane fortece wyjątkowo przypominają te z serialu – zamczyska, przystań czy wielki mur.

Nie jest to samodzielna gra lecz rozszerzenie, czyli uzupełnienie kart, żeby mieć większy wybór w trakcie zabawy i jeszcze bardziej zróżnicować każdą rozgrywkę. Pozycja dla 1-5 graczy w wieku od 10 lat – trochę zawyżona granica, czas zabawy zajmuje ok. 45 minut.

W opakowaniu talia miejsc w klimatach arktycznych i raczej pustynnych, nowi książęta, potwory, obywatele, karty wyczerpania stosu dla wybranego wyniku na ściance z wydarzeniem, które wchodzi do gry (nie wliczane do akcji gracza), uzupełnione ściągawki pomocy i znaczniki wielokrotności naszych zdobycznych królestw. Jeśli używacie gąbek to otrzymujecie także kolejne zakładki dla szybkiego wyszukiwania kart w pudełku.

Wydaje się, że ilustrator Mihajlo Dimitrievski najlepiej czuje się w rysowaniu postaci, czy to rycerzy i magów czy potworów, niemniej budowle również są piękne i klimatyczne.

Wraz z tym dodatkiem pojawiają się nowe ikony oznaczające: usunięcie danej karty z gry, zasoby dowolne (dzikie), zakaz wzięcia przedmiotu, określenie ról – my i przeciwnicy. Są również kolejne tereny, które zamieszkują monstra: pustynie, lodowce, oazy, tundra i wulkany – uniwersum jest coraz większe!

Po informacje odnoszące się do przebiegu rozgrywki sięgnijcie do naszej wcześniejszej recenzji „Valeria: Card Kingdoms”, a już teraz zapraszamy was do obejrzenia, jak wyglądają nowe karty z tego dodatku.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy DAILY MAGIC GAMES

Film: Flames and Frost – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!