Recenzja gry karcianej Imionki

Imionki” to gra, która niekoniecznie spodoba się rodzicom, ale z pewnością dzieciom w wieku przedszkolnym, gdyż one uwielbiają wszystko nazywać, przekręcać imiona, podobają im się wesołe stworki i ciepłe barwy.

Gra karciana dla 2-6 graczy w wieku od 5 lat, czas zabawy ok 20 minut. W opakowaniu broszurowa instrukcja oraz talia dużych kart, formatem przypominających te z pozycji „Potwory do szafy”. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Celem gry jest zebranie największej liczby kart, rozgrywka kończy się kiedy wyczerpie się stos do odsłaniania.

Mechanicznie przypomina nam „Bystre główki” – tam również odkładaliśmy karty na nowy, jawny stos i musieliśmy je zapamiętywać. W przypadku tej gry postawiono bardziej na kreatywne nazewnictwo i wyścigi po śmieszne imiona, niż na pamiętanie tego co już było wyłożone, chociaż w sumie 11 stworków trzeba sobie przyswoić, a to już coś dla małego dziecka!

Kiedy kolorowy ludek pojawia się pierwszy raz wszyscy gracze śpieszą się po najfajniejsze imię, kto prędzej je wypowie, ten wygrywa. Jeśli w kolejnych turach pojawi się ten sam stworek – osoba, która jako pierwsza poda jego imię, bierze wszystkie odsłonięte karty – wierzchnią i te leżące pod spodem. Należy zatem pamiętać, które ludziki już były i jak zostały nazwane przez uczestników zabawy.

Zasada opcjonalna wprowadza wariant kary za pomyłki, zatem podnosi emocje. Teraz jeśli się pomylimy i podamy błędną ksywkę potworka, musimy oddać pojedynczą wcześniej zdobytą kartę.

Jest to gra dla ludzi z wyobraźnią, a tej dzieciom nie brakuje. Ilustracje również pasują do barwnego świata przedszkolaka – szerokie uśmiechy, tęcza kolorów i każda głowa niczym balonik. Dorosły powie – infantylne, Młody Giercownik odpowie wow!

Gdybym to ja wybierał córce gry, to byśmy w „Imionki” nie grali, ale kiedy przychodzą koleżanki i same sobie zdejmują z półki zabawki, to mam pewność, że ta pozycja będzie w ciągłym ruchu. Rozwija kreatywne myślenie i spostrzegawczość, pomaga w zapamiętywaniu, pozytywnie przysłuży się słowotwórstwu – w sumie jest ok!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Imionki – unboxing

Film: Imionki – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!