Recenzja gry Flotti Karotti

Dzisiaj gra, która sprawdzi się u przedszkolaków. Młody Giercownik uwielbia swoją grupę Jeżyków i w weekend zawsze pyta, kiedy znowu będzie przedszkole, ile czasu jeszcze pozostało? Kiedy córka opowiada, jak spędziła czas poza domem, w co dzieci bawią się najchętniej, to poza wszelkimi zajęciami artystycznymi, zawsze są to gry ruchowe – wszelkie tańce, gimnastyka i inne zabawy angażujące całe ciało. „Flotti Karotti” ożywi nasz dom, dzięki niej teraz również u siebie w pokoju możemy być bardziej aktywni. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Gra zręcznościowa, rozwijająca refleks, ale również pamięć – odkrywanie zakrytych kart, przeznaczona dla 1-4 dzieci w wieku 4-8 lat. Wydaje nam się, że zabawka jest idealna na czas uczęszczania dziecka do przedszkola, gracze w wieku 7-8 lat raczej zasiądą do karaluchów.

Ravensburger przyzwyczaił już rodziców do znakomitej jakości swoich zabawek, w tym przypadku nie jest inaczej. Najwięcej miejsca w pudle zajmuje zielony pagórek, czyli plastikowa półkula z dziurkami na zajączki – oznaczenie graczy, oraz na żetony marchewki – punkty za odnalezione obiekty na dużych kafelkach. Jest on również bazą, z której wyskakuje w powietrze tytułowa marchewka. Pozostałe elementy są odrobinę mniejsze, ale również bardzo ładne. Znajdziemy tutaj 16 dużych kafli, 6 figurek zajączków, 32 marchewkowe żetony, trójwymiarową marchewkę, rozmiarami przypominającą swój naturalny odpowiednik. Flotti Karotti do połowy chowa się w pagórku, a potem wyskakuje mniej więcej na wysokość siedzącego dziecka. Warto zaznaczyć, że wszystkie komponenty idealnie leżą w pudełku i mają swoje wyznaczone miejsca.

Zabawa polega na wykonywaniu poleceń – aktywność ruchowa i na odnajdywaniu właściwej karty, którą aktualnie wskazuje lektor. Przed przystąpieniem do gry należy porozrzucać po pokoju wszystkie kafle, aby widoczna była ilustracja łąki. Dzieci wesoło skaczą, a potem szybko odsłaniają pojedyncze karty, aby wyszukać tą punktowaną w danej rundzie. Pozostali gracze, już poza liderem, także będą mieli szansę na zdobycie punktu – siadają dookoła pagórka i czekają, aż marchewka wyskoczy – kto ją złapie, otrzymuje żeton marchewki.

Na kartach znajdziemy wizerunki owoców i warzyw, ale są tutaj również zwierzątka, które przypominają pozostałe obrazki, ich zadaniem jest zmylenie młodych poszukiwaczy, zatem należy być ostrożnym, a to rozwija spostrzegawczość i koncentrację.

Wariant dla pojedynczej osoby to gra na czas – generalnie dobrze, że jest, chociaż to już nie ta sama radość…

Przed otwarciem produktu mieliśmy odrobinę różne wyobrażenie, odnośnie wysokości lotu samej marchewki – oczekiwaliśmy szybowania na wysokości głowy, ale Młodemu Giercownikowi bardzo podoba się stan obecny i jest bezpiecznie, zatem to tylko takie marudzenie. Głos lektora trochę sztucznie podkręca emocje, ale dźwięk jest wyraźny, a komunikaty zrozumiałe.

Całość napędzana jest przez trzy duże paluszki, warto się zaopatrzyć w akumulatorki. Pojemnik baterii zamykany jest na śrubkę.

Zabawka, która trafi w gusta przedszkolaków, starsi raczej ominą szerokim łukiem. Na pewno robi wrażenie przy otwieraniu, jako prezent z gestem. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TM TOYS

Film: Flotti Karotti – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!