Recenzja gry karcianej Gra o tort

Dzisiaj produkt słodki jak cukierki, o tworzeniu tortów, a to przecież nie tylko kulinaria, a najprawdziwsza sztuka tworzenia arcydzieł dla oka i podniebienia. Gra o ciekawej mechanice, w której ważne są awersy i rewersy kart, a także umiejętne mieszanie naszymi- oczywiście drewnianymi- łyżkami. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Gra o tort” to pozycja bazująca na kartach dla 2-4 dzieci w wieku od 8 lat, rozgrywka trwa ok. 20 minut. Celem gry jest stworzenie największej liczby, jak najwyższych tortów pamiętając o zasadach dobierania jednakowych kolorów i polewy. Zabawa kończy się, kiedy wykończymy talię dobierania.

Pierwsze, na co zwracamy uwagę to nakładające się karty. Zakrywamy dłuższą krawędź tych znajdujących się poniżej, budując coraz to wyższe, piętrowe konstrukcje tortów, a dla zaawansowanych przygotowano nawet pięknie wyglądające dekoracje, klimatyczne figurki na sam szczyt. Karty z figurkami zawarte są w księdze dekoracji, w której będziemy obracali strony niczym w prawdziwej książce kucharskiej, co pasuje do tematyki gry. Wygląda to rewelacyjnie i wyjątkowo przyjemnie chodzi w trakcie zabawy, bardzo udany pomysł.

Kolejna sprawa, która szalenie nam się podoba i tworzy udaną interakcję pomiędzy graczami to korzystanie z własnych lub cudzych kart. Każdy z graczy widzi wewnętrzną stronę swojego wachlarza oraz zewnętrzne reszty konkurentów. Opłacając łyżkami daną kartę możemy skorzystać ze swojej lub należącej do koleżanki, a przy okazji, nieświadomie podwędzić jej upatrzoną już kartę, którą planowała za chwilę użyć. Fajna zabawa, przyjemne uczucie mieszania w nieswoich kartach.

Jest i pomocnik, którego należy opłacić, ale dzięki niemu możemy posiadać na stanie aż cztery niedokończone jeszcze torty – kuchcik zaczyna budować czwarte ciasto.

Kiedy rywalizujemy w parze, towarzyszy nam wirtualny gracz. A dla lubiących grę w zespołach, walka drużynowa – możemy dobierać karty do tortów partnera obserwując niewidoczne dla niego strony kart. Ciekawe warianty.

Ten produkt bardzo miło nas zaskoczył. Przyznam, że nie spodziewaliśmy się tak dobrze zrobionej, interesującej gry – ładnej i z mądrą mechaniką. Naprawdę solidna pozycja, którą warto sprawdzić. Polecamy!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Trefl Joker Line

Film: Gra o tort – unboxing

Film: Gra o tort – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!