Recenzja gry karcianej Niezłe ziółka

Mieć swój własny, przydomowy ogródek z ziołami to przyjemność, obecnie już nie tylko dla posiadaczy balkonu, bo rośliny spokojnie hodujemy również w kuchni. Oto gra o takich właśnie uprawach przy potrawach – dla smaku, dla rozrywki oraz dla wiedzy, gdyż na kartach znajdziemy ciekawe informacje o wybranych roślinach. Idealna gra dla każdej mamy, gdyż one często interesują się zielarstwem, ziołolecznictwem, aromaterapią oraz naturalnymi przyprawami używanymi w gastronomii. Przeczytajcie o „Niezłych ziółkach” na mlodygiercownik.pl – zapraszamy!

Gra karciana dla 1-4 osób w wieku od 8 lat, rozgrywka zajmuje ok. 20 minut. Na kartach zioła oraz naczynia, do których przesadzamy rozmaite układy naszych łodyżek i listków. Atmosfera zabawy i ilustracje kojarzą nam się ze stylem szwedzkiej IKEA – praktyczne, niewyszukane, a jednak wygodne i użyteczne produkty oraz wzornictwo.

Celem uczestników zabawy jest zebranie w naczyniach największej liczby wybranych zestawów kart ziół. Jest też ciasto ziołowe, dla gracza, który jako pierwszy skompletuje zioła specjalne. Karty pozostawione w prywatnym ogrodzie również punktują na finiszu. Zabawa kończy się kiedy wyczerpie się talia kart i wykonamy ostatnie akcje.

Musimy ocenić, czy daną kartę odłożymy do prywatnej czy wspólnej przestrzeni gry – wiedząc, że kolejna, którą pociągniemy wędruje do przeciwnego miejsca. Zarządzamy wyłożonymi kartami i zakładamy, czy to już ten moment, żeby karty zachować i odłożyć do pojemnika, czy warto jeszcze czekać i ryzykować wierząc, że nie weźmie ich konkurent zanim sami się zdecydujemy.

Należy pamiętać, że każde naczynie wykorzystać możemy tylko raz, każde przeznaczone jest również dla wybranych kombinacji roślin. Duża donica dla identycznych ziół, drewniana skrzynka dla różnych, niepowtarzających się roślin, mała doniczka dla par, a szklany wazon dla specjalnie punktowanych wyszukanych okazów.

W wariancie drużynowym wykładamy kartę do własnego prywatnego ogrodu, do wspólnego oraz osobistego partnera z drużyny. W opcji drużynowej eksperckiej nie sumujemy punktów całego zespołu, a liczy się wynik gracza, który uzbierał najmniejszą liczbę punktów, tutaj zabronione jest również konsultowanie się w sprawach gry. W wariancie solo poza ogrodem prywatnym i wspólnym funkcjonuje stos kart odrzuconych. Piąta karta we wspólnym ogrodzie skutkuje odłożeniem kompletu na stos kart odrzuconych. Punktację porównujemy z kartą wyników i tytułami dla gracza na danym poziomie punktowym.

W grze występuje losowość wynikająca z dobierania kart z talii, my jednak decydujemy, gdzie zostaną one wyłożone i kiedy zdjęte z widoku, odebrane publice – ukryte w naszych prywatnych naczyniach.

Niezła pozycja, bo to „Niezłe ziółka”. Naszym zdaniem raczej dla entuzjastów gier karcianych, dla miłośników botaniki, osób kochających klimaty ekologiczne i preferujących proste, aczkolwiek logiczne i spójne zasady rozgrywki, szybko wciąga!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Niezłe ziółka – unboxing

Film: Niezłe ziółka – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!