Recenzja gry planszowej Abalone Travel

Recenzja prezentu córki, z pozdrowieniami dla kochanych gości, którzy teraz pewnie mają niezły ubaw, że ojciec poprosił o podarek pod siebie. Ale, nie jest to do końca prawda! „Abalone” to pozycja, w którą już przedszkolaka można nauczyć grać! Tutaj w wersji „Abalone Travel”, czyli typowo podróżnej, zapraszamy do lektury na mlodygiercownik.pl

Skoro wersja dla mobilnych to o stosunkowo niewielkich rozmiarach, taka bardzo zgrabna. Kule wyglądają jak koraliki, ale nie jest to jakiś jakościowy bubel, gdyż kiedy stukasz paciorkiem o zęby przypomina masę perłową. Otworki są głębokie, przechylając planszę, kiedy trzymamy ją na ukos, to kulki dalej twardo siedzą na swoich miejscach – bomba! Te, które spychamy trafiają do rowka biegnącego dookoła planszy. Istotne jest to, że przerywając niezakończoną partię, w każdej chwili możemy powrócić do rozgrywki, gdyż wieczko stabilizuje kulki na właściwych pozycjach nawet kiedy wywracamy zabawkę do góry nogami, to robi wrażenie.

Celem gry jest wypchnięcie 6 kul przeciwnika poza planszę. Możemy poruszać pojedyncze piłeczki w każdym kierunku, pary i proste linie kul do trzech sztuk w stronę sąsiedniego wolnego pola – przeciąganie zupełnie niczym liny w dawnych grach podwórkowych, jest i ruch boczny, wtedy kule poruszają się o jedno pole w bok bez złamania swojego szyku.

Sumito to wybicie kuli przeciwnika. Dwie piłeczki wyrzucają pojedynczą, a trójka przesuwa również parę, pamiętając o tym, że pole za nimi musi być wolne lub jest to krawędź planszy.

Rozgrywki turniejowe prowadzone są w ograniczonym czasie, czyli 10-15 minut na gracza. W instrukcji znajdziemy ciekawy słowniczek pojęć, jeśli chcemy uchodzić za znawcę tematu.

Abalone Travel” była proszona, wyczekiwana i w kolekcji pozostaje, jako cenny nabytek dla córki i rodziców, którzy z przyjemnością będą partnerami dziecka w tej pysznej zabawie. Dziękujemy, idziemy grać!

Film: Abalone Travel – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!