Recenzja klocków Okręt wojenny Wojsko Blocki

Kolejna odsłona z serii „Wojsko”, w której znaleźć możemy pojazdy z ludzikami, dla przykładu helikopter, ale także typowe zestawy dla modelarzy, jak dzisiaj opisywana miniatura o nazwie „Okręt wojenny”. Obejrzyjcie model, zapraszamy również do tekstu na mlodygiercownik.pl

Komplet składa się z 228 elementów, przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 6 lat. Rozwija: zdolności manualne, koncentrację, współdziałanie, kreatywność, myślenie logiczne, przekazuje wiedzę o zawodach.

Pomimo, że okręty kojarzą nam się z piratami, tutaj otrzymujemy nowoczesny statek, taką fregatę, wyposażoną w nowoczesną technologię, jak kopuły radarów czy innych systemów ostrzegania i wykrywania, tarcze anten, odwzorowane baterie dział, w tym dwie poruszające się lufy, zamontowane na obrotowym elemencie. Maszt lekko się przechyla, boczne skrzydełka można schować, łańcuch w porównaniu z obrazkiem z pudełka prawdopodobnie oczko krótszy, więc zamontowany na innym fragmencie klocka. Śruba napędowa się kręci, a cała konstrukcja wisi w powietrzu na czterech elegancko ukrytych kołach, zatem bezproblemowo „pływamy” statkiem po pokoju.

Warto zwrócić uwagę na nadruki – informację, że to sprzęt wojskowy i identyfikację numeryczną, okienka przy mostku kapitańskim, po bokach i pod oknami. Smukła, wąska lecz długa sylwetka okrętu jest drapieżna, a maszt i mostek wskazują nam punkt centralny jednostki. Okręt w zwyczajowych, szarych barwach, ale jest również kojarzący się z lądowym maskowaniem zielony, identyczny jak ten z pudełka oraz ognista czerwień, która nadaje kolorytu i ożywia całościową sylwetkę.

Składanie jest dynamiczne i krótkie, gdyż konstrukcja jest wewnątrz pusta, budujemy samą skorupę. Klocki w większości podłużne i bryły na planie prostokąta. Instrukcja precyzyjna, sporo fragmentów tworzonych modułami i potem łączonych ze sobą większymi częściami. Drobnych klocków jest niewiele, zatem „dłubanina” ograniczona do minimum.

Naszym zdaniem taki komplet to idealny pomysł dla wszystkich osób kochających sklejanie modeli. Jeśli chcecie przekonać dziecko do modelarstwa, albo może przeciwnie – ograniczyć kontakt młodego projektanta z klejem lecz nie odcinać od hobby, to „Okręt wojenny” jest dla was świetnym rozwiązaniem.

Do zabawy w bitwę, ale bez udziału ludzików, a bardziej taktycznie, kiedy przesuwamy trójwymiarowe jednostki na mapie sztabowej i obserwujemy działania z zewnątrz, skupiając się nie na przygodzie człowieka, a na całej naszej armii, a może raczej flocie!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Okręt wojenny Wojsko Blocki – unboxing

Film: Okręt wojenny Wojsko Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!