Recenzja gry towarzyskiej Kim jest Janusz

Kim jest Janusz?

Jest rewelacyjną grą towarzyską, która nadaje się na imprezy. Jest nadmuchiwanym chłopem, maksymalnie podporządkowanym – przynajmniej w teorii – rękom manipulatora, w sumie to spełnienie marzeń każdej kobiety, czyli kompletnie uzależniony facet niemowa. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Aż dziwne, że wcześniej nikt na to nie wpadł, wsadzić w pudło dmuchaną lalę i zamiast w samotności, demonstrować hasełka w parze z gumowym facetem. Gra towarzyska dla 3-8 graczy w wieku od 14 lat, czas zabawy 20-30 minut. Wewnątrz opakowania schował się sflaczały Janusz, 110 dwustronnych kart, notes na punkty, łatka naprawcza, czyli plaster gumy, instrukcja, klepsydra, pudełko na karty.

Córka jest zakochana w Januszu, a ma dopiero pięć lat, kiedy usunąć z talii wszystkie pieprzne hasełka to przecież dziecko także może być w drużynie, wtedy gra staje się nie tylko imprezowa, ale w pewnym stopniu również familijna. Największą jej zaletą jest komizm wynikający z uprawiania scenek z lalką. Dwustronne karty – zielone i żółte ramki, na każdej stronie dwa terminy i pogrubioną czcionką zaznaczona kategoria. Czytamy na głos: kim jest Janusz, co robi, jak go używamy, itp., a potem już w milczeniu pokazujemy.

Sercem produktu jest Janusz, co to za gościu: 150 cm wzrostu, szpanerskie czarne okulary, niczym u policjanta z Teksasu, opaska jak u Rambo, skarpetki piłkarza oraz bezrękawnik i szorty lekkoatlety. Nadmuchiwany na plecach, jednokomorowy, najmodniejsza ostatnio – gęsta broda i krzaczaste wąsy upodabniają go do terrorysty. Macho, bo koszulka podziurawiona, jakby od cięcia nożem.

Zabawa trwa cztery rundy, ukazane w notesie punktacyjnym w postaci ringu bokserskiego. W każdej takiej kolejce wyjść na parkiet i demonstrować powinien każdy z uczestników rozgrywki. Mamy 45 sekund na pokazanie, a reszta na odgadnięcie, jak największej liczby haseł. Za każdą poprawną odpowiedź występująca osoba otrzymuje punkt, ostatnia runda to podwojone noty. Trochę szkoda, że punkty otrzymuje tylko pokazujący, gdyż złośliwie można przemilczeć odpowiedź, ale nie tędy droga, przyjemniej gra się uczciwie. Możemy bawić się drużynowo, wtedy dzielimy się na zespoły.

Spora część haseł zahacza o sprawy łóżkowe i picie, ale są również neutralne, jak zawody oraz przysłowia. Większość jest zabawnych, a śmieszność wynika również z pokazywania ze sztuczną inteligencją. W sieci znaleźć można opinie, że gra ośmiesza człowieka, ukazując go ze strony przedmiotowej – nie przesadzajmy, przecież to luźna konwencja, lekka pozycja bazująca na pierwotnych instynktach i płytkim poczuciu humoru, zupełnie niepoważna, ale my takie lubimy na imprezach i myślę, że większości społeczeństwa będzie pasowała na zakrapianej zabawie! Skomplikowanie haseł bywa różne, generalnie są raczej proste do rozszyfrowania, ale jest ich aż 440 więc każdy znajdzie coś na własnym poziomie.

Uważamy, że właściwie promowana „Kim jest Janusz?” musi odnieść ogromny sukces. Innowacyjna, komiczna, powinna być traktowana z przymrużeniem oka. Nam już przy wyciąganiu z pudełka poprawiła humor i naładowała akumulatory pozytywną energią. Rozluźni wszystkich nadąsanych gości. Bardzo dobra i super wesoła gra, warto sprawdzić!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy TREFL

Film: Kim jest Janusz? – unboxing

Film: Kim jest Janusz? – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!