Recenzja klocków Dźwig Na budowie Blocki

Do niedawna naszymi ulubionymi seriami z klocków Blocków były „Policja” i „Straż pożarna”, teraz jako trzecia na podium dojdzie prawdopodobnie „Na budowie”. Oto recenzja kompletu „Dźwig”, który jest najbardziej okazałym modelem z tej właśnie serii, jeśli pozostałe jakościowo będą porównywalne, stanie się ona jedną z najlepszych należących do tej marki. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Dźwig” to aż 380 elementów, projekt wygląda bardzo efektownie i sprawia ogromne wrażenie, nawet kiedy stoi nieruchomo na półce z wyciągniętym w górę ramieniem.

Składanie proste, raczej bezproblemowe, no chyba że zaczepianie liny na kołowrotku, ponieważ ten maleńki otworek zawsze jest dla nas kłopotem, podobnie zresztą, jak nawlekanie nitki na igłę. Budowę zaczynamy od podwozia, stosunkowo szybko łączymy je z kołami – rewelacyjne, szerokie opony – osobno dodajemy nisko osadzoną kabinę. Ostatnim etapem pracy jest składanie ramienia dźwigu i platformy z siedziskiem dla operatora. Zadbano nawet o duży klocek z napisem, który spełnia rolę dźwiganego elementu.

Ramię podwaja swoją długość przy wznoszeniu, kołowrotek z liną znajduje się na jego końcu, za kabiną operatora. Lina porusza się płynnie i kiedy umiejętnie podnosimy dźwig i kręcimy kołowrotkiem, to nic nie spada. Platforma na podwoziu jest obracana, ale w trakcie jazdy można ją zablokować jedną z osiek, zatem całość jest stabilna, hak również można zaczepić o wystający element przy przednich światłach. Cztery osie pełniące rolę stabilizatorów dla pojazdu ukrywamy w podwoziu, a ich końcówki zdejmujemy z paki, po bokach karoserii znajdują się specjalne otwory, gdzie się je montuje w trakcie manewrów wysięgnikiem.

Kabina operatora jest otwierana, daszek w szoferce łatwo zdejmowany. Po bokach widzimy dwa schowki. Ramię dźwigu utrzymuje się na wysokości, ponieważ przy podniesieniu blokowane jest znajdującym się pod spodem, wyciąganym wspornikiem – mądry pomysł.

Do kompletu dołączono dwóch budowlańców, wyposażeni są w łopatę, komórkę oraz czapeczki.

Pojazd jest niski, ale szeroki, co nadaje wrażenia ciężkości. Kiedy dołączamy boczne dysze to naprawdę solidnie trzyma się podłoża i nie ma problemów z przeciwwagą przy obrotach platformy dźwigu. Czasem możemy jedynie urwać kołowrotek kiedy zbyt dynamicznie kręcimy, ale burza emocji i gwałtowne reakcje przy takiej rewelacyjnej zabawce są czymś zupełnie normalnym.

Na chwilę obecną komplet ten możemy zakupić już za ok 50-60 zł i jest to niewiarygodnie dobra cena za tak udany zestaw klocków. Nie warto się zastanawiać, przy tej jakości, wielkości i przyjemności z zabawy klockami, polecamy wam z całego serca ten zakup. Wyjątkowa okazja!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Dźwig Na budowie Blocki – unboxing

Film: Dźwig Na budowie Blocki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!