Recenzja klocków Pojazdy ratunkowe Laboratorium Mechaniki Clementoni

Technologic” to znakomita alternatywa dla duńskich klocków w wersji dla bardziej zaawansowanych konstruktorów. Wszystkie dotychczas prezentowane komplety były znakomite, a atrakcyjna cena kusiła, żeby wybierać pojazdy właśnie z „Laboratorium mechaniki”. Dzisiaj wielki i bardzo ciekawy zestaw „Pojazdy ratunkowe”, jednak z pewnym zgrzytem odnośnie zawartości – zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Naukowa zabawa” dla dzieci w wieku od 8 lat, pięć konstrukcji dokładnie opisanych w instrukcji, w tym rozmaite ciekawostki odnoszące się do budowy i pracy maszyn. Wewnątrz opakowania dwie księgi z projektami dla: pojazdu UTV do ratownictwa na plaży, poduszkowca, lawety, pługu śnieżnego oraz namalowanego na opakowaniu śmigłowca ratowniczego. Ponadto: masa klocków, w tym silnik, przewody i pojemnik na baterie, gumowe opony.

Z wykazu części dowiadujemy się, że powinniśmy mieć 12 krótkich i 12 długich pierścieni – nasuwane na osie, otrzymujemy jednak 24 długie, druga pomyłka – zabrakło czwartego tzw. „koła pasowego”. Helikopter ostatecznie i tak udało nam się zbudować i wszystko trzyma się należycie, ale jednak prosimy wydawcę o przesłanie brakujących elementów.

Przechodząc do opisu głównej konstrukcji – jest rewelacyjna! Silnik i pojemnik baterii nie są specjalnie obudowane, zatem prosto wymieniamy akumulatorki i obserwujemy, jak mechanizm pracuje. Główny wirnik i drugi mniejszy, umieszczony na ogonie obracają się razem, kiedy dociskamy dźwignię pośrodku poruszamy liną z zawieszonym na niej hakiem – w zależności ok kierunku obrotu śmigieł jest ona opuszczana lub wciągana. Przełącznik znajduje się po przeciwnej stronie holownika. Dwa tylne koła helikoptera posiadają resory, można je uginać. Z jednej strony pojazdu umieszczono przesuwne drzwi, które opcjonalnie na stałe wyciągamy.

Budowa okazała się bezproblemowa. Schemat montażu był logiczny i wyraźnie opracowany, ale podobno wychodzą niedociągnięcia przy pługu śnieżnym, potwierdzimy kiedy sprawdzimy sami.

Na chwilę obecną zabawka jest przednia, chociaż jeszcze ciągle niekompletna. W tej cenie – naszym zdaniem warto, tym bardziej, że w klasycznych klockach konkurenta, zawsze umieszczano mniejszą ilość projektów, zatem nawet jeśli któraś z konstrukcji będzie szwankowała to i tak pozostają kolejne, co nie zmienia faktu, że tak być oczywiście nie powinno. Dobrze się bawimy, a z kłopotami przy budowie daliśmy radę, jest całkiem ok.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy CLEMENTONI

Film: Pojazdy ratunkowe Laboratorium Mechaniki – unboxing

Film: Pojazdy ratunkowe Laboratorium Mechaniki – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!