Recenzja gry planszowej Podkarpackie wędrówki

Dzisiaj pokażemy wam grę, która dla nas jest idealną pamiątką dla osoby, która była na wakacjach gdzieś na terenie województwa podkarpackiego i posiada dziecko w wieku przedszkolnym. Wspomnienia na pewno pozostaną dłużej żywe kiedy będą nam towarzyszyły w trakcie wspólnej zabawy, nie tylko zarchiwizowane na zdjęciach.

Podkarpackie wędrówki” to prosta gra z torem poruszania się pionków, wzbogacona o formę aktywizacji dzieci do bardziej twórczych zajęć, jak śpiewanie i recytacja wierszyków, wykonywanie prostych ćwiczeń ruchowych, używanie mimiki i mowy ciała w celu przekazania emocji, rozpoznawania atrakcji regionu. Zapraszamy na mlodygiercownik.pl

Zabawa dla 2-4 graczy lub drużyn, dzieci w wieku od 3 lat, czas rozgrywki ok. 15-20 minut. W pudełku znajdziemy: planszę, 60 tekturowych żetonów, drewniane – kostkę, 4 pionki, oraz logicznie napisaną instrukcję z informacjami przydatnymi dla pedagoga.

Pozycja to typowy wyścig, celem jest dotarcie z powrotem do miejsca, z którego wyruszyliśmy. Pierwszy, który okrążył województwo podkarpackie wygrywa.

Plansza jest gruba i mocna, malowana jasnymi barwami, dziecku powinna przypaść do gustu. Komponenty wykonane z drewna, a użycie szlachetnych materiałów zawsze cieszy. Kostka nie do końca standardowa – cyfry arabskie, 0 to strata kolejki, logotyp to pobranie żetonu.

Pionki startują z pól oznaczonych swoimi barwami. Poruszają się zgodnie ze wskazówkami zegara. Stając na polu numerowanym otrzymujemy żeton, kolejny po wykonaniu zadania – wyżej wspomniane, oznaczone mikrofonem, ciężarkiem, buzią, mapą. Zatrzymując się na polu startowym innego gracza, oddajemy mu jeden żeton, a na miejscu zajętym przez pionek konkurenta – bierzemy jego dysk.

Autorzy przedstawili pomysł, jak zorganizować zabawę dla większej grupy graczy przydzielając dzieciom poszczególne role. W instrukcji znajdziemy krótkie lecz interesujące informacje odnoszące się do pokazanych na planszy obiektów kultury i wypoczynku oraz dane teleadresowe, które z pewnością przydadzą się przy planowaniu kolejnej wyprawy. Nauczyciel z pewnością skorzysta z walorów edukacyjnych gry – wprowadzenie przez zabawę do edukacji w zakresie geografii i historii regionu oraz prezentacji wielości dóbr kultury województwa podkarpackiego.

Dziecko w trakcie komunikacji rozwija słownictwo, staje się bardziej kreatywne, trenuje liczenie i czytanie, nie jest bierne przy stole, gdyż wybrany rodzaj zadania wymaga ruchu, uczy się wyrażać emocje również poprzez gesty. Każda wspólna zabawa to oczywiście praca zespołowa.

Przyjemna, ładnie wykonana gra dla dzieci w wieku przedszkolnym. Podoba nam się, że maluchy otrzymują pierwszy żeton „ośmielający”, jako zachętę do przyszłej aktywności. Udana pamiątka z wypoczynku, produkt promujący atrakcje turystyczne regionu, pomoc dydaktyczna, zabawka przedszkolaka – w zależności od potrzeb i wymagań nabywcy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy Podkarpackiemu Stowarzyszeniu dla Aktywnych Rodzin (PSAR)

Film: Podkarpackie wędrówki – unboxing

Film: Podkarpackie wędrówki – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!