Recenzja gry logicznej IQ Puzzler Pro

IQ Puzzler Pro” to łamigłówka od Smart Games, która jest znakomitym wyborem dla wszystkich potrzebujących dużej ilości zadań, a niewielkich rozmiarów gry, która łatwo zmieści się w damskiej torebce. Zgrabne pudełeczko, kolorowe paciorkowe puzzle i aż 120 wyzwań, no to startujemy! Bez reklam, tylko na mlodygiercownik.pl

Zabawka nie nawiązuje do bajek, nie kojarzy się z nimi, skierowana jest dla dzieci w wieku od 6 lat. Warto zauważyć, że poza uzupełnianiem układów na płaskiej przestrzeni dochodzi nam trójwymiarowa, pnąca się ku górze piramida!

Po otwarciu pudełka bardzo fajnie to wszystko wygląda. Widzimy podnoszone, uchylne wieczko, które zapobiega wypadnięciu klocków i dwie płaszczyzny z otworkami – różne ułożenia, dodatkowo te czarne są w centrum głębsze – to tutaj będzie podstawa piramidy dla układanki 3D. Klocuszki są lekkie, ale nie delikatne, w intensywnych barwach, zbudowane z 3-5 kulek połączonych ze sobą w różnych punktach, 12 komponentów.

Zabawa polega na wykładaniu puzzli, dokładaniu kolejnych bloków do już pokazanych na ilustracji startowej. W przypadku piramidy będzie to 5 poziomów, uzupełniamy puste pola, wchodzimy na kolejne, wyższe warstwy. Na końcu książki znajdują się rozwiązania, zawsze tylko jedno jest prawidłowe. Zadania 2D widoczne są wewnątrz i na zewnątrz opakowania, oczywiście startowych bloków nie możemy ruszyć ze swoich miejsc.

Układanki płaskie nie są dla nas niczym nowym, inaczej sprawa ma się z piramidą. W tym przypadku warto zacząć od początkowych przykładów, żeby w ogóle załapać metodę i sposoby dokładania klocków – mogą leżeć przecież płasko, stać sztorcem, często na kilku piętrach tworzonej budowli. Pamiętajmy, że piramida powinna mieć cztery identyczne ścianki, kuleczki nie mogą nigdzie wystawać poza narzuconą formę. Łamigłówka z piramidą to dla nas prawdziwa innowacja i oryginalny pomysł, to ona wyznacza nową jakość tej łamigłówki.

Jest to jedna z najlepszych gier logicznych ze Smart Games, przeznaczona nie dla najmłodszych dzieci, ponieważ nie uświadczymy tutaj wilka, świnek, krasnali czy innych bajkowych postaci, ale mechanizmy układania są niesamowite i manipulacja połączonymi w bloki kulkami naprawdę wciąga na długie godziny. Dodatkowymi zachętami, aby nabyć ten produkt są atrakcyjna cena, zamknięcie w skrzynce, która jest podstawką do gry, małe rozmiary i związana z nimi swoboda pakowania i przenoszenia produktu.

Rewelacja! Od czasu „Antywirusa” najlepsza łamigłówka, która pomija motywy typowo dziecięce.

Film: IQ Puzzler Pro – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!