Recenzja gry logicznej Pingwiny na lodzie

Do zakupu pingwinów na lodzie przymierzaliśmy się od pewnego czasu, nadarzyła się okazja kiedy uczniowie ograli większość wcześniej pokazanych gier. Łamigłówka z pingwinami, zatem każde dziecko ma przed oczami nielotów z Madagaskaru lub z zoo w Central Parku, jeśli mowa o odcinkach. Eleganckie wykonanie to nie wszystko, tutaj puzzle są ruchome i zmieniają kształty, a to już nowość u Smart Games. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Pingwiny na lodzie” to gra logiczna dla jednej osoby bazująca na planszy i ruchomych puzzlach, które dokładamy uzupełniając wyjściowy schemat. Dla dziecka w wieku od 6 lat, 80 wyzwań.

Wszystkie Smart Games cechują się znakomitą jakością. W tym przypadku nie jest inaczej. Gry tej marki najczęściej bazują na układance, tutaj interesującym rozwiązaniem jest suwak pomiędzy dwoma częściami każdego z fragmentów. Manipulując kształtem, każdy z elementów można ustawić na planszy w przynajmniej 3 pozycjach. Puzzli jest pięć, na każdym stoi pingwin.

Na pierwszych poziomach trudności zostajemy poinformowani o kształtach podłoża oraz lokalizacji wybranych pingwinów. Im dalej tym mniej podpowiedzi na starterze – tylko jeden klocek pokazany na planszy, a ostatecznie jedynie pingwiny i to już nie wszystkie! Nie jest ważne, w którą stronę spogląda ptaszek, istotna jest tylko pozycja, na której stoi. W tej samej książeczce z zadaniami, w drugiej części znajdziemy rozwiązania.

Błękitny, przezroczysty plastik z białym dołem rzeczywiście przypomina lodową krę – nie gładkie lodowisko, gdyż pola na szachownicy są nierówne, ale taki naturalny, połamany, pływający na wodzie lód, gdzie poszczególne kawałki napierają na siebie i łamią taflę. Pingwiny są urocze, dzieci je lubią.

Nie jest to tak bardzo prosta łamigłówka, jak się początkowo wydaje, ponieważ wielość rozwiązań związana z poruszaniem klocuszkami poraża, aczkolwiek stopniowo wchodzimy w rytm i każda kolejna plansza wyjściowa staje się cieszącym umysł wyzwaniem.

Warto polecić „Pingwiny na lodzie”, ponieważ jest oryginalna ze względu na łączenie puzzli. Jeśli posiadacie już standardowe gry tego typu ze statycznymi, nieruchomymi fragmentami, to ta będzie czymś zupełnie nowym, naprawdę innowacyjnym i różniącym się od swoich poprzedniczek.

Ładna, mądra i podobająca się gra, ponieważ pingwiny są wyjątkowo sympatyczne. Młodszym warto pomagać, dla rodziców też to będzie przyjemna zabawa. Polecamy!

Film: Pingwiny na lodzie – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!