Recenzja gry edukacyjnej Egzotyczna Azja

Napis „egzotyczna” w tytule dzisiejszej gry rzeczywiście idealnie odzwierciedla specyfikę Azji, kto pojedzie – przekona się, że to chyba najbardziej zróżnicowany kulturowo kontynent. Pora na kolejny quiz odnoszący się do podróży dookoła świata. Zapraszamy na mlodygiercownik.pl

Egzotyczna Azja” to karciany quiz dla 2-6 graczy w wieku od 9 lat. Na bazę wiedzy składa się 159 pytań zapisanych na 54 kartach.

Pytania otwarte, zamknięte- wyboru, oraz prawda- fałsz. Na każdej karcie znajdziemy trzy pytania oraz poprawne odpowiedzi zaznaczone pogrubioną czcionką. Odnoszą się one do geografii, środowiska, kultury – zabytków, zwyczajów, specyfiki regionu czy danego państwa. Niektóre nawiązują do historii, dla przykładu dzisiejszy Iran to dawna Persja.

W tej talii znaleźliśmy wiele pytań, które były dla nas zaskoczeniem. Więcej ciekawostek niż w poprzednich odsłonach serii.

Dowiecie się, jaki kolor jest symbolem żałoby w Chinach, a jest on przeciwieństwem tego noszonego u nas! Interesujące jest, że w Indiach najbardziej popularną mięsną potrawa jest kabab, który nam przecież kojarzy się głównie z krajami arabskimi. Nie każdy pewnie wie, że „kropka” na czole Hinduski to „bindi”. Z kolei paw, który beztrosko biega w chorzowskim zoo jest narodowym ptakiem Indii. Nowinką ze świata owoców były dla nas kwadratowe arbuzy rodem z Japonii. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że Liban nie posiada pustyni, chociaż wiedzieliśmy, że leży nad morzem.

Wybrane pytania są bardzo podchwytliwe, niektóre z nich- typowe dla dzieci, za wzór niech posłuży „czy w Indiach mieszkają Indianie”. Świetna gra słów! Podobnie, znakomite jest pytanie o „zupkę chińską”, którą wymyślił Japończyk!

Nie tak dawno celebrowaliśmy dzień kota. Warto wiedzieć, że kot syjamski pochodzi z Tajlandii! Najbogatszy kraj azjatycki to Japonia, my często myślimy wtedy o sułtanacie Brunei. Singapur to Miasto Lwa, chociaż kojarzy się z azjatyckim tygrysem…, podobnie łatwo o pomyłkę przy nazwaniu Birmy, gdyż prawidłowo mówić powinniśmy Mjanma!

Zawarto tutaj także informacje najnowsze, gdyż dopiero w 2017 roku prezydent Donald Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela, wcześniej jej ostateczny status był ciągle niewyjaśniony.

Z drobnych pomyłek wydawcy: odpowiedź z pytania o najdłuższą rzekę w Indiach nie została oznaczona.

Cieszy nas polski akcent w kartach, ponieważ nasz znakomity Fryderyk Chopin jest ulubionym kompozytorem Japończyków i warto o tym przypominać. Niech to pozytywne wzmocnienie zakończy dzisiejszą opowieść.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Egzotyczna Azja – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!