Recenzja gry Ciekawostki przeszłości Dzieci kontra Rodzice

Historią czasami trudno zainteresować dziecko, ze względu na pamięciową naukę tego przedmiotu. Warto jednak próbować, ponieważ wynika z niej nasza tożsamość, a przeszłe losy kształtują dzisiejszy czas. Dobry pomysł, to prezentacja interesujących informacji poprzez grę karcianą. I tu pojawia się seria „Dzieci kontra Rodzice” z dzisiejszym produktem, czyli „Ciekawostki przeszłości”. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Pozycja dedykowana jest dla uczniów szkoły podstawowej, zatem idealnie sprawdzi się jako pomoc dydaktyczna czy zabawka edukacyjna. Jak zawsze znajdziemy tutaj dwie talie kart – jednej używają rodzice pytający dzieci, a one z kolei mają swoją własną i test wiedzy dla dorosłych. Na 54 kartach zebrano 162 pytania,czyli po trzy na karcie, są też pułapki oddające kolejkę. Karty, na które odpowiemy błędnie wracają do stosu, pozostałe punktują, zabawa kończy się kiedy zdobędziemy piątą, a odpowiadamy na przemian.

Pytania dzielą się na otwarte i wyboru spośród kilku alternatyw. Odnoszą się do Cesarstwa Rzymskiego, antycznej Grecji, Biblii, Egiptu, czyli obejmują najstarsze i najbardziej znane centra kultury i nauki dawnego świata. Nie zapomniano o pytaniach związanych z Polską. Dzieci lubią dinozaury, zatem będzie również o prehistorii.

Nas interesują przede wszystkim te z najnowszej historii, o której nauczyciel nie zawsze zdąży opowiedzieć na lekcjach. „W którym roku powstał Facebook?”, „Jak nazywał się pierwszy polski samochód?” „W którym roku Polska przyłączyła się do Unii Europejskiej?”

Innowacyjne i niełatwe okazały się dla nas pytania o język staropolski, znaczenie słów. Trochę zabrakło nam pytań niszowych, mocno oryginalnych, jak to „Czy tyranozaur mógł dosięgnąć paszczy rękami?” Niektóre pytania skierowane do rodziców wydają się zbyt infantylne, jak „Czy starożytni Rzymianie słuchali radia?”. Podoba nam się pytanie nawiązujące do rodziny, na które każdy z nas odpowie inaczej „Czy Twój dziadek pamięta wojnę?”

Produkt jest niezły, aczkolwiek nasze oczekiwania były większe, liczyliśmy na bardziej szczegółowe i zaskakujące pytania. Jeśli lubicie historię, to oczywiście „Ciekawostki przeszłości” wam się spodobają.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Ciekawostki przeszłości Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!