Recenzja gry karcianej Spryciarz

Proste gry mają moc, w szczególności kiedy bawimy się z młodszymi dziećmi. Jedną z takich pozycji, do których warto zachęcić przedszkolaka jest „Spryciarz”. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Gra karciana dla dzieci w wieku od 7 lat, ale warto zacząć wcześniej, chociażby bawiąc się w otwarte karty, ponieważ uczestnicy uczą się rozpoznawać cyfry arabskie na kartach, a liczyć oczka na kostkach przedszkolaki na ogół już potrafią.

W opakowaniu znajdziemy 24 karty, parę standardowych kości oraz instrukcję i ulotkę reklamującą „Dzieci kontra Rodzice”. Celem gry jest pozbycie się wszystkich swoich kart z ręki przed rywalami.

Rozpoczyna osoba, która wyrzuciła najmniejszą sumę oczek na dwóch kostkach. W trakcie swojej tury gracze będą dopasowywali karty do wyników na poszczególnych ściankach kostek lub do ich sumy na parze i pozbywali się kart z ręki. Nie możemy przekroczyć liczby oczek na kostkach, natomiast suma wyrzuconych kart nie musi być równa, może być niższa od wyniku na ściankach. My decydujemy, czy pozbywamy się mniejszej ilości kart, ale za to o wyższych numerach czy większej ich liczby, ale niższych cyfr. Jeśli karty nie pasują do oczek na kostkach, to tracimy kolejkę.

Gra jest losowa, ponieważ karty na rękę otrzymujemy z przypadku, a wyniki z turlania również nie zależą od umiejętności graczy, jednak to my wybieramy karty, które odkładamy, mamy zatem wpływ na zabawę.

Przebieg gry przypomina nam odrobinę uproszczone „Zero” lub „Piotrusia”, tylko w nich nie było kostek, skojarzenie jednak pozostaje. Próg wejścia do gry jest niski, zabawa bardzo krótka i dynamiczna. Warto zagrać, bo to fajna rozrywka i przy okazji edukacja matematyczna związana z drobnymi obliczeniami w skali do 12 oraz z rozpoznawaniem cyfr.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: Spryciarz – unboxing

Film: Spryciarz – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!