Recenzja gry edukacyjnej Memo od a do ż

Na dzisiaj przygotowaliśmy recenzję solidnego memory – takiego od „A” do „Ż”! Dla dorosłego gracza, to może i nic wielkiego – od po prostu, mała edukacja z zakresu nauki alfabetu, w ramach rozrywki z przedszkolakiem – dla dziecka jednak, naprawdę wartościowa zabawa, która z pewnością zachęci, aby zacząć interesować się literami. Zapraszamy do recenzji na mlodygiercownik.pl

Gra pamięciowa „Memo od a do ż” przeznaczona jest dla 2-4 dzieci w wieku 4-8 lat. Należy do serii „Klub Przedszkolaka”, która zawiera więcej podobnych pozycji dla wybranego segmentu graczy. Wewnątrz opakowania znajdziemy 54 kartoniki tworzące 27 par – duże i małe litery z rysunkami rozpoczynającymi się od każdej z nich.

Mechanika memory jest świetnie przyswajalna przez młodsze dzieci, znakomicie rozwija pamięć i spostrzegawczość, istnieje od wielu lat na rynku, a co chwila nas zaskakuje czymś nowym – w tym przypadku również.

Kafelki są kolorowe, malowane w ciepłe barwy wywołujące przyjemne emocje. Ilustracje proste, typowe dla najmłodszych, przy dużej literze znajdziemy mały rysunek, a przy małej – większy.

Otrzymujemy dwa warianty gry. Pierwszy jest standardowy, w którym odkrywamy w swojej turze dwie kafle i jeśli tworzą one komplet, to je zatrzymujemy kontynuując poszukiwania. Druga wersja gry to „Klepak”, w tym przypadku gra jest mniej pamięciowa, a bardziej skupia się na uważnej obserwacji już odkrytych płytek i szybkim refleksie. W tym wariancie odwracamy parę kafli i nawet jeśli nie tworzą kompletu, zostawiamy je odsłonięte, kolejna osoba powtarza proces – jeśli na stole pojawi się druga do pary to należy szybko klepnąć dłońmi w oba kartoniki. W obu wariantach zabawy wygrywa gracz z największą liczbą zebranych płytek.

Podoba nam się, że wprowadzono oba modele rozgrywki. Zdarza się, że dziecko może się zniechęcić, gdyż rodzic czasami szybciej zapamięta położenie pasujących liter, wtedy przejść możemy do zabawy z pozostawianiem ich widocznych w polu gry.

Produkt śmiało możemy wykorzystać również do nauki kolejności występowania liter, do tworzenia krótkich wyrazów czy do nauki rozpoznawania barw.

Zabaw z alfabetem nigdy nie mamy dosyć, bo kto chce pisać bloga i czytać instrukcje do gier musi znać litery! Zresztą literatura to, zaraz obok grania w gry planszowe, nasza największa pasja. Świetna pozycja dla nauczyciela przedszkola i szkoły podstawowej oraz do domowej edukacji.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Memo od a do ż – unboxing

Film: Memo od a do ż – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!