Recenzja gry edukacyjnej Zgaduj zgadula

Zgaduj zgadula” do gra podobna do zagadek promowanych przez Smoka Obiboka. Należy do serii „Klub przedszkolaka”, z której niedawno opisywaliśmy jedną z pozycji typu memory. Zapraszamy do zapoznania się z obrazkowymi zagadkami.

Gra karciana dla 1-4 dzieci w wieku 4-7 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy 45 dwustronnych kart – podpisany rysunek oraz wierszowana łamigłówka na odwrocie, 4 plasterki sera z kółeczkami do zaznaczania punktów – zakrywania dziur w serze, instrukcję. Po otwarciu wieczka nie mamy wrażenia pustej przestrzeni.

Słuchamy lub kiedy gramy w pojedynkę i już potrafimy – samodzielnie czytamy zagadkę, na odwrocie znajduje się rozwiązanie. Poprawna odpowiedź to kolejny zakryty kółeczkiem otworek w planszy gracza. Kto zasłoni je jako pierwszy wygrywa zabawę. Za niepoprawną odpowiedź nic nie tracimy, nie ma tutaj negatywnej interakcji. Rywalizację napędza zmniejszający się stos kawałków serka i bardziej równe tabliczki pozostałych uczestników rozgrywki.

Karty są szersze od standardowych rozmiarów talii, numerowane i z myszką, która jest główną bohaterką tej gry – widoczna na większości kart i plasterkach sera.

Pytania odnoszą się do zawodów, sprzętów w domu, środowiska i zwierząt oraz natury, ubrań, transportu i sportu. Ilustracje ładne, aczkolwiek schematyczne i specjalnie nie ozdobione, proste lecz wesołe i zachęcające do zabawy. Wierszyki nie zawsze idealnie się rymują, ale są logiczne i konkretne, dorosły od razu wie o jaki obiekt chodzi.

Karty po kilku razach będą ograne, warto wtedy odstawić grę na pewien okres czasu i powrócić kiedy dziecko zapomni. Przedszkolak uczy się opisu ilustracji, poznaje określenia w języku polskim i nowe słowa, rozpoznaje poszczególne obiekty i ich wykorzystanie.

Pouczająca, ładnie zrobiona i przystępna dla dziecka gra karciana. Zagadki bardzo interesują najmłodszych, bo oni są głodni wiedzy i zawsze ciekawi świata.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Zgaduj zgadula – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!