Recenzja gry planszowej Moja rodzina

To chyba pierwsza, a przynajmniej jedna z nielicznych pozycji od tego wydawcy skierowanych typowo dla przedszkolaka. „Foxgames” celuje zazwyczaj w gry familijne, raczej dla nastolatków i młodzieży, a tutaj miła odmiana! Podobnie, że to rodzima produkcja, nie na licencji. Zapraszamy do opowieści i przyjrzenia się bliżej, jaka jest „Moja rodzina”?

Gra planszowa bazująca na kolorowych żetonach i kostce z barwami na ściankach dla 1-4 dzieci w wieku od 3 lat. Czas rozgrywki 15-30 minut. Bardzo fajnie, że otrzymujemy w jednym pudełku aż 3 gry: „drzewo rodziny”, „czas na obiad” oraz „festyn rodzinny”. Wszystkie bazują na kolekcjonowaniu żetonów, dwie z użyciem kostki, a jedna na odwracaniu zakrytych krążków.

Gra z drzewem genealogicznym to znakomity pomysł, żeby wyjaśnić dziecku pojęcie rodziny, pochodzenia, relacji pomiędzy najbliższymi, a może i przy okazji powspominać. Żetony dzielimy na dwie grupy – niebieskie i czerwone, będziemy je na zmianę podnosili i dodawali na swoje plansze. Pierwszy, kto ukończy własne drzewo rodziny wygrywa grę. Jeśli zremisujemy dogrywając ostatnią kolejkę, bierzemy jeszcze pod uwagę dwa żółte pola po bokach pnia drzewa – te nie połączone kreskami.

Wędrówka do jadalni kojarzy nam się z niedzielnym obiadem u babci. Po drodze zbieramy domowników i kto pierwszy zasiądzie przy stole wygrywa grę. Poruszamy się na pola oznaczone barwą ścianki na kostce, pomarańczowa gwarantuje drugi rzut, a pola przy dużych żetonach to podwójne krążki w naszej kolekcji. Wygrywa osoba, która uzbiera ich najwięcej w momencie, kiedy pierwszy z graczy dociera do mety.

Plansza z kocem piknikowym to kolejny, już trzeci wariant rozgrywki. Naszym celem jest zebranie kompletu wszystkich barw żetonów – każdego rodzaju po jednym krążku. Bierzemy je oczywiście rzucając kostką. Żetony, które już posiadamy, przy kolejnym razie odkładamy poza planszę. Kiedy wyrzucimy pomarańczowe mamy prawo dobrać wybrany przez nas brakujący żeton, również spoza planszy.

Są to proste, losowe gry. Uczą rozpoznawania kolorów. Zachęcają do rozmowy o historii familii i koligacji w rodzinie. Przyjemna jest w tym produkcie różnorodność, ponieważ dzieci w wieku przedszkolnym interesują się wszystkim, ale często jest to słomiany zapał i potrafią bardzo szybko znudzić się pojedynczą grą. Super są żetony, które dziecko samodzielnie koloruje lub przykleja na nie zdjęcia kogoś z rodziny – takie indywidualne kreatywne prace zawsze upiększają komponenty i sprawiają, że pozycja jest bliższa sercu.

Całkiem niezły produkt, w szczególności pod pracę w przedszkolu, kiedy omawiamy poruszaną tutaj tematykę. Może połączyć pokolenia! Idealnie mi pasuje, żeby zagrali w nią dziadkowie z wnuczkami. Ładny produkt!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy FOXGAMES

Film: Moja rodzina – unboxing

Film: Moja rodzina – przebieg gry

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!