Recenzja gry W samochodzie Dzieci kontra Rodzice

Karty, które można wykorzystać w samochodzie, żeby dziecku się nie nudziło to bardzo atrakcyjna forma rozrywki, którą gier rynek dopiero zaczyna odkrywać. „W samochodzie” to druga gra tego typu, którą mieliśmy przyjemność recenzować. Zapraszamy do czytania.

Pozycja została wydana w ramach serii „Dzieci kontra Rodzice”, ma jednak z nią niewiele wspólnego, no może tylko wygląd opakowania czy podział kart na osobne woreczki.

Na każdej karcie widzimy pięć haseł, są to ludzie, zwierzęta, obiekty, których musimy szukać za oknem. Oczywiście grają pasażerowie, ponieważ kierowca nie ma możliwości rozglądania się dookoła, a powinien być skoncentrowany na drodze i prowadzeniu pojazdu.

Każdy z uczestników zabawy otrzymuje po jednej karcie i odczytuje terminy na niej widoczne. Teraz obserwujemy i poszukujemy na zewnątrz samochodu wypisanych tutaj obiektów. Po wskazaniu zdobywamy kartę, która punktuje na koniec gry.

Jeżeli w ciągu 5 minut żaden gracz nie zobaczy obiektów wypisanych na kartach, należy rozdać następne i rozpocząć nowa kolejkę.

Każda gra dostosowana do samochodu to dobry pomysł na zabicie czasu monotonnej jazdy. Gra jest niezła, aczkolwiek młodsze dzieci, które najbardziej są znudzone nie zawsze potrafią jeszcze czytać i wtedy może pojawić się problem, jeśli nie ma wśród pasażerów któregoś z rodziców. Można było to rozwiązać poprzez małe ikony reprezentujące każdy z wyrazów. Oczywiście kiedy dzieci są starsze lub czyta na głos rodzic czy rodzeństwo to wszystko jest ok.

Odnośnie wyglądu bez szału. Prosto, ascetycznie nawet, ale przy tym wyraźnie i czytelnie. W tej cenie to dobry zakup i bezpieczeństwo w trakcie jazdy, bo krzyczące dzieci to zawsze ryzyko i zawrót głowy.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy KANGUR

Film: W samochodzie Dzieci kontra Rodzice – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!