Recenzja klocków Karetka ratunkowa Blocki Służby ratunkowe

Dzisiejsze klocki wymagały od nas odrobiny inwencji własnej, aby dokończyć składanie. Przeczytajcie, jak to było, i który problem należało rozwiązać w trakcie budowy. Zapraszamy do recenzji i filmów.

„Karetka ratunkowa”, którą nazwać możemy równie dobrze ambulansem, pogotowiem czy ratowniczą, ważne że na sygnale i niosą pomoc poszkodowanym! Komplet złożony ze 199 klocków, dla dzieci w wieku od 6 lat, ale tylko wyłącznie kiedy same montują komponenty, wspólnie bawimy się już znacznie wcześniej.

Pojazd z otwieraną tylną klapą, miejscem na wysuwane nosze z ruchomymi nóżkami, łatwo podnoszonym dachem głównym, trzema ludzikami w komplecie.

Nadruki zamiast naklejek, czego jesteśmy wielkimi orędownikami – numer karetki, trzy napisy informujące, że to służby medyczne, trzy symboliczne oznaczenia kojarzące się nam z aptekami i szpitalem. Sporo oszklenia – oba boki pojazdu i przednia szyba kierowcy i tu leży sedno problemu…

W instrukcji pokazano, że szyba zajmuje klocek z trzeba wypustkami, a w zestawie jest krótsza, bardziej pionowa, na dwa ząbki. Jeśli zamontujemy oszklenie z przodu otrzymamy lukę w daszku nad kierowcą. Należy wymontować element ustawiony przed kierownicą, szybę przesunąć o jedno miejsce w stronę wnętrza kabiny, a przed nią ewentualnie dopasować ten wymontowany klocuszek. Zamiana tych elementów to dosłownie chwila, natomiast nie powinno tak być! Druga sprawa, że szybka pokazana w instrukcji posiada dwie wypustki, na których trzyma się daszek nad szoferką, a teraz są to cztery ząbki – odrobinę trudniej jest go odczepić.

Karetkę budowaliśmy bardzo szybko, na pomysł, ze zmianą ustawienia wpadliśmy intuicyjnie i płynnie przeszliśmy do dalszych etapów montażu – w sumie 15 kroków. Pomimo korekty w projekcie ambulans jest ciągle ładny i podoba się dziecku, które chętnie bawi się ratownikami i pacjentem.

Twarze ludzików dopasowano do profesji – lekarz z wąsikiem, kierowca w czapce i kurtce na suwak, poszkodowany z kropelkami krwi na twarzy i w ciemnym ubraniu – można się bawić, że to postrzelony bandyta. Ratownik wyposażony jest w narzędzie przypominające woreczek z krwią i przewodem ją doprowadzającym lub inhalator – wedle uznania i wyobraźni dziecka i rodzica.

Spoko zestaw, gdyby nie opisana pomyłka, to naprawdę bez uwag. A tu taki chochlik…

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Karetka ratunkowa Blocki Służby ratunkowe – unboxing

Film: Karetka ratunkowa Blocki Służby ratunkowe – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!