Recenzja Domino Gra w liczenie

Od czasu ostatniej Spiel des Jahres mam wielką pokorę wobec każdego domino. Mechanika, z której naprawdę wiele można jeszcze wyciągnąć! Dzisiaj będzie o zwykłym domino, ponieważ dla najmłodszych, aby byli niezwykle biegli w rozpoznawaniu cyfr i liczeniu – na dobry początek do 6, tak w skali ocen…

Domino Gra w liczenie” to pozycja dla 1-4 graczy w wieku 4-8 lat. Czas zabawy bardzo szybki, ale u dzieci zależny od tego, jak liczą poszczególne babeczki. Tutaj będziemy rozpoznawali arabskie cyfry i sumowali wypieki. Jest i maleńka ciasteczkowa układanka, nie taka znowu prosta, gdyż po chwili każda z babeczek wydaje nam się jakaś taka bliźniaczo podobna.

W pudełku znajdziemy 28 kartoników oraz instrukcję i bonusową układankę. Puzzle nie dla tych najmłodszych, ponieważ elementy nie są zbyt duże.

Klocuszki domina to co innego, rozmiar okazały, kartoniki w normie, aczkolwiek grubość nie zrobiła na nas efektu wow! Jasne tła, babeczki jak malowane dziecięcymi kredkami – prawie cała paleta barw, kolorowy zawrót głowy.

Pierwszy wariant gry to dokładanie z puli odkrytych płytek do pierwszej losowo wybranej. Kolejno wybieramy i dopasowujemy z widocznych kafelków.

Drugi wariant to domino, jakie powszechnie znamy. Ukrywamy ilustracje na kafelkach, mieszamy i losujemy po 5 dla każdego z uczestników zabawy. Osoba, która posiada najwyższy dublet, czyli dwie równe ilościowo połówki staje się graczem rozpoczynającym. Może również zacząć osoba z najwyższą cyfrą.

Będziemy kolejno dokładali swoje klocuszki zgodnie z obrotem wskazówek zegara. Jeśli nie możemy dołączyć nowej płytki, bierzemy kolejne z puli gry, aż będziemy w stanie którąś z nich dołożyć. Wygrywa osoba, która jako pierwsza wydała swoje zasoby. Jeśli pula dobierania się wyczerpała i gracze nie mogą wykonać ruchu, zwycięzcą jest ten, kto posiada najmniejszą wartość w kartonikach.

Gra posiada wszystkie walory, które sprawiają, że podoba się młodszym dzieciom. Wyraźne wzory i jasne kolory, słodkie smakołyki, proste zasady rozgrywki. Rodzice będą zadowoleni, że dziecko zacznie kojarzyć cyfry z sumą babeczek i liczyć wypieki, dzięki czemu znaki nie będą tak abstrakcyjne. Z pewnością nauczymy się również porównywać zbiory słodkości, rozpoznawać większe-mniejsze ilości babeczek.

Produkt edukacyjny i typowo dziecięcy, dla przedszkolaka – w sam raz!

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Domino Gra w liczenie – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!