Recenzja gry edukacyjnej Kot w worku

Dla prawidłowego rozwoju dziecka równie ważna jest stymulacja wszystkich zmysłów, w tym i dotyku. Niewiele gier planszowych odnosi się do takiej praktycznej edukacji, częściej są to książeczki. Tym bardziej cieszą takie pozycje, jak dzisiejsza.

Kot w worku” to pozycja promowana przez „Smoka Obiboka”, czyli jedna z gier dla najmłodszych dzieci. W rozgrywce może uczestniczyć 1-6 dzieci w wieku od 3-8 lat. Wewnątrz opakowania znajdziemy duży płócienny worek, 9 dwustronnych plansz, 27 żetonów do identyfikacji po obrysie, 30 pionków – po 5 punktów w 6 barwach, instrukcję. Bonusowy dodatek to plansza sympatycznego smoka i naklejki to jej uzupełnienia.

Żetony są bardzo grube, często z otworkami wewnątrz, przykładowo pomiędzy szczebelkami drabiny czy w miejscu szkieł w okularach. Pastelowe kolory, podstawowe, miłe dla wzroku odcienie barw. Worek przyjemny w dotyku – mięciutki, ze sznurkowym ściągaczem, na tyle duży, że pomieści wszystkie obiekty. Pionki plastikowe, przypominające te z dawnych lat lecz lepszej jakości i bardziej opływowych kształtów. Plansze graczy cieńsze od żetonów, z jednej strony ukazujące identycznie malowane obiekty, a z drugi cienie, które nie są jednak ciemne, a zielone, a więc pogodne.

Pierwsza zabawa to zgadywanka, która polega na rozpoznawaniu obiektu po jego kształcie. Dziecko zamyka oczy, ewentualnie zasłania przepaską i wyjmuje z woreczka wycięty przedmiot. Po udzieleniu poprawnej odpowiedzi umieszcza na planszy na odpowiedniej ilustracji swój pionek. Obiekt wraca do sakiewki i teraz grzebie w niej kolejny uczestnik zabawy. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako pierwsza umieści na planszach wszystkie pięć pionków swojego koloru.

Kolejna zabawa jest identyczna, z tą różnicą, że teraz odgadujemy tylko po cieniach na planszy, a zatem podnosimy poziom trudności.

Trzeci wariant gry polega na dopasowywaniu, teraz już umieszczamy obiekty na odpowiednich zarysach, wygrywa dziecko, które jako pierwsze zapełni swoje plansze – może być ich kilka.

Gra o bardzo prostych zasadach, wyjątkowo przyjazna dla dzieci i ładna. Żetony są bajecznie kolorowe, duże i mocne – nawet te wydłużone, o wąskich krawędziach, jak oprawki okularów nie powinny szybko się zużyć i wystarczą na wiele wspólnych, radosnych zabaw. W sam raz dla małego dziecka, ale już takiego, które nie bierze zabawek do buzi, ze względu na obecność pionka w grze.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy GRANNA

Film: Kot w workuunboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!