Recenzja gry karcianej Teorie spiskowe Kieszonkowiec nielogiczny

Kieszonkowców” pokazywaliśmy już na blogu bardzo wiele. Jedne są bardziej przydatne, chociażby do nauki, jak te językowe, inne należą do typowo rozrywkowych – jak ten dzisiaj opisywany. Tak się jakoś złożyło, że najbardziej przypadły nam do gustu „logiczne” i teraz już to wiemy – „nielogiczne” warianty tej serii. Przeczytajcie i obejrzyjcie karty jednej z najlepszych odsłon kieszonkowych quizów, dzisiaj przed wami „Teorie spiskowe”!

Podtytuł produktu brzmi „miejskie legendy, współczesne mity i inne kurioza” i to wszystko właśnie najbardziej nas fascynuje! Na opakowaniu nie znaleźliśmy informacji o wieku graczy i długości rozgrywki, w sumie to wszystko jest tutaj bardzo umowne, gdyż pytania są tak dziwne, a teorie oryginalne, że odpowiedzi niespecjalnie zależą od naszej wiedzy czy inteligencji. Fantastyka przemycona w realnej postaci, pseudo-naukowej i niby-historycznej – odrobinę niczym ploteczki, przypuszczenia i domysły wzbogacone o wyobrażenia ich autorów.

Wewnątrz opakowania znajdziemy broszurkę oraz talię 54 kart, z czego jedna jest informacyjną – wydawniczą wstawką. Na jednej stronie widzimy trzy pytania i warianty odpowiedzi a-b-c, na drugiej właściwe odpowiedzi wraz z wyjaśnieniem oraz krótkim rozwinięciem danej teorii. W sumie zestawiono obok siebie 162 niewiarygodne teorie.

O wartości danej gry świadczy fakt, że kiedy kończy się rozgrywka ciągle nam mało i chcemy kontynuować lub powtórzyć zabawę. Tak jest w tym przypadku, a nawet więcej, ponieważ mamy wielką ochotę poszukać odpowiedzi na pytania w sieci i rozwinąć zaprezentowane treści o nowe informacje. Bardzo to wszystko ciekawe!

Nie ma na kartach wielu ilustracji, zazwyczaj 1-2 małe rysuneczki, ale za to bardzo klimatyczne, trochę przypominające nam stare ryciny, fragmenty wyrwanych gazet, fantazyjne kompozycje plastyczne rodem z plakatu. Każde pytanie to inny kolor czcionki, zatem są wyraźnie wyodrębnione, tło z kolei imituje pożółkły papier – wrażenie tajemniczości, jakby treści pochodziły ze stron starych ksiąg.

Gra jest bardzo zajmująca, ponieważ teorie i zaprezentowane tu sekrety są pasjonujące i pomimo, że niekiedy wydają się pozbawione sensu czy logiki, to przecież ukazują rozmaite obawy społeczeństwa, przesądy, uprzedzenia, różnice w postrzeganiu świata i kulturę regionów oraz ewolucję nauki, a także wyobraźnię ludzi i bogactwo źródeł poznania.

Aż chce się czytać! Nawet kiedy nie mam z kim zagrać to z przyjemnością przeglądam te karty. Absolutne top od tego wydawcy! Pozostanie w kolekcji.

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy EDGARD

Film: Teorie spiskowe Kieszonkowiec nielogiczny – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!