Recenzja Palety Tarcze WP4 SAMO tu i teraz ćwiczenia ogólnorozwojowe

Paleta” to wspaniałe narzędzie pracy dla pedagoga i nauczyciela, ponieważ posiadając drewnianą planszę i znaczniki możemy bardzo łatwo rozszerzać produkt o nowe zadania i funkcjonalności dokupując kolejne tarcze. System edukacji obejmuje 16 zestawów ćwiczeniowych dla różnych grup wiekowych, każdy komplet tarcz zaspokaja odmienne potrzeby dziecka.

Paleta przypominająca malarską, krążki lub pierścienie wyglądające jak próbki farb o szerokiej tęczy barw. Umieszczamy tarczę na wystających kołeczkach, żeby się nie ruszała i zawsze była identycznie ułożona i używamy znaczników łącząc odpowiednie rozwiązania na brzegach z obiektami w centrum planszy.

Dzisiaj przedstawimy wam „SAMO tu i teraz ćwiczenia ogólnorozwojowe”. Bohaterem jest sympatyczny chłopczyk, którego znamy już z domina do nauki prawej i lewej strony.

Omówimy poszczególne zadania, które nie tylko wyzwaniem dla dziecka, ale również atrakcyjną formą zabawy oraz świetną metodą kształcenia.

Skoncentruj się” to łączenie wzorów z ubranka dziecka z ilustracją ukazującą odzianego chłopca. Różnice w przykładach to przede wszystkim odmienny rozstaw barw – identyczne kolory raz są tłem dla punkcików, innym razem malują wnętrze kropeczek.

Niebo pełne chmur” to obłoczki, zza których wystają fragmenty zwierzątek przedstawionych na brzegach tarczy. Żeby było trudniej, chmurki i kształtne fragmenty namalowane zostały tym samym kolorem.

Raz z przodu – raz z tyłu” polega na łączeniu wizerunków naszego bohatera w pary – przód i tył muszą do siebie pasować, a dziecko trzyma rozmaite przedmioty i widoczne jest w różnych pozach ciała.

SAMO marzyciel” – parę tworzy cień ze snu oraz rzeczywiste, pokolorowane zwierzątko. Niektóre z nich są bardzo do siebie zbliżone pod względem kształtu, przykładowo ryby.

Zbiory”, a ściśle rzecz ujmując ich uzupełnianie o nowe elementy, dla przykładu otwarty parasol łączymy z dwoma innymi – złożonymi.

Robię to samo” to łączenie aktywności. Chłopczyk gra na różnych instrumentach, dokarmia ptaki, podlewa rośliny, czyta, wypoczywa nad wodą, udziela się artystycznie – rysowanie i malowanie, itp.

Ciągle pada” to kolejny test na spostrzegawczość w oparciu o desenie. Tym razem otwarte i zamknięte parasolki o różnych barwach i symbolach.

Na głowie SAMO” polega na rozpoznawaniu nakryć głowy z ogólnych wizerunków przedstawiających całe postaci i dobieraniu do nich odpowiednich, powiększonych obiektów.

Co do czego pasuje” – pary, w których obiekty logicznie się uzupełniają, przykładowo rybka pasuje do kuli wypełnionej wodą, kalosze do parasola, lotka do rakiety, karmnik do ptaków, kwiat i konewka, siatka na motyle, jabłoń i owoc, portret i sztaluga, świnka skarbonka i monety, pies i obroża.

Co ma SAMO” – chłopiec używa lub trzyma określone obiekty, które są pokazane wewnątrz koła, łączymy je w pary. Jest też pusty blankiet, który możemy uzupełnić według własnych potrzeb i inwencji twórczej.

Odszukaj SAMO” to kolejny raz cienie i różne postawy ciała chłopca.

Zabawy są bardzo interesujące, dziecku się spodobają. Naszym zdaniem trochę za dużo tutaj zadań na podobieństwo – mała różnorodność, przede wszystkim postawiono na polecenia z cieniem, ale najmłodsi to lubią, a dobrej zabawy, która kształci nigdy nie za wiele.

Film: Paleta Tarcze WP4 SAMO tu i teraz ćwiczenia ogólnorozwojowe – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Spielverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!