Recenzja Palety Tarcze S1 Środowisko

Kolejny raz zapraszamy do skorzystania z systemu edukacji „Paleta”, tym razem tarcze wchodzące w skład zestawu S1, czyli „Środowisko”, można je oczywiście w przyszłości uzupełnić o dodatkowy komplet. Całość, jak zawsze zapakowana w praktyczną teczkę.

Przykładowe zadania poniżej, wraz z krótkim opisem.

Co się z tego robi?” – łączymy półprodukty z końcowym wytworem, np. perłę w muszli z naszyjnikiem, rosnące zioła z herbatą, mleko z serem i masłem, truskawki z dżemem, buraki z opakowaniem cukru, włóczkę z wełnianym swetrem, winogrona z rodzynkami, len z materiałem, kolbę z płatkami kukurydzianymi, drewno z gazetą, pieczywo z kłosami zboża.

Pory roku” – tarcza podzielona została na 5 części, na środku wypisano miesiące, pozostałe fragmenty kompozycji to pory roku i odpowiednie ilustracje, w tym oznaczenia rzymskie dla miesięcy. Każdy z nich musi zostać przyporządkowany odpowiedniej porze roku. Tarcza bardzo kolorowa, ilustracje ukazują typową pogodę i środowisko.

Rośliny leczą i zdobią” – rozpoznawanie po wyglądzie następujących ziół i roślin: bluszcz, paproć, geranium, pelargonia, jukka, fiołek, szałwia, pokrzywa, skrzyp polny, babka szerokolistna, rumianek, mięta. Dla nas było to wyjątkowo wymagające zadanie lecz bardzo ciekawe.

Jadalne części roślin” – fragmenty roślin nadające się do spożycia oznaczono na szkicu wyraźnym kolorem. Na obrzeżach tarczy widzimy nazwy, które tworzą pary z rysunkami. Uczymy się rozpoznawać: marchew, rzodkiewkę, sałatę, kapustę, paprykę, ogórki, pomidory, słonecznik, fasolę, kalafior, brokuły, kalarepę.

Drzewa, krzewy, rośliny zielone” – w centralnym punkcie tarczy zlokalizowano duży pojedynczy obraz lasu. Zadaniem gracza jest identyfikacja: jabłoni, brzozy, dębu, śliwy, truskawki, koniczyny, pokrzywy, jagody, jaśminu, agrestu, jałowca, porzeczki.

Dary pór roku” – trzy komplety ukazujące zgrupowane kolorowe obiekty, które łączymy z nazwami, po drugiej stronie znajdziemy jeszcze szkice: ogórka, złoża, buraków, marchewki, grzybów, dyni, bratków, sałaty, konwalii, rzodkiewki, truskawek, kalafiora.

Domki zwierząt” – wnętrze ilustruje ul, budę, dziuplę, pajęczynę, kurnik, oborę, mysią norę, jaskinię, mrowisko, staw lub jezioro, gniazdo, kretowisko, które łączymy z tekstem pisanym – odpowiednie zwierze, mieszkaniec domku.

Co jedzą” – zwierzątka niczym z bajki i smakołyki dla każdego bohatera – kości i mięso, plankton, orzechy i grzyby, kapusta i marchew, chrząszcze i żaby, ryby i miód, myszy i mleko, nektar z kwiatów, ziarna zbóż i dżdżownice, rośliny i żołędzie, owady i pająki, ziarna zbóż. Wybrany pokarm będzie się powtarzał, wtedy jest uzupełniony o dodatkowe składniki diety, które mają naprowadzić na konkretne zwierzę.

Jakie to zwierzę?” – charakterystyczne cechy i zwyczaje, które mają odpowiadać wybranym gatunkom, dla przykładu żółw porusza się powoli i ma gruby pancerz, a pszczoła na skrzydła i żądło.

Ptaki” – gratka dla przyszłego obserwatora ptaków i ornitologa. Centralny punkt tarczy ukazuje typowe ptaki i barwy upierzenia, a na odwrocie widzimy szkice i nazwy dla: wilgi, kuropatwy, szczygła, gila, wróbla, bażanta, jaskółki, sikorki, kaczki, gołębia, szpaka, łabędzia.

Kończyny zwierząt” – o bardzo zróżnicowanej budowie i zadaniach, do których są przystosowane – kopyta, łapy, kleszcze, szpony, palce, pazury, itp., nie zapominając o błonach pomiędzy nimi i zrogowaceniach.

Ssaki, ptaki i owady” – przedstawienie grupy zwierząt, które poznamy w trakcie wykonywania kolejnych zadań opisanych powyżej, gdyż my zaczęliśmy recenzować od szczegółu do ogółu.

Ten zestaw jest dużo trudniejszy od innych, które pokazywaliśmy wcześniej na blogu. Czasem, przed udzieleniem odpowiedzi, zastanowić musi się nie tylko dziecko, ale również dorosły. Wiedza jest jednak bardziej konkretna i specjalistyczna, a satysfakcja z poprawnego rozwiązania zadania ogromna.

Film: Paleta Tarcze S1 Środowisko – unboxing

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!