Recenzja klocków Wyrzutnia rakiet Blocki Wojsko

Pojazd wojskowy, ciężki, nam kojarzy się z tymi, których podobno nie było na Ukrainie, a potem na zdjęciach satelitarnych telewizja pokazywała, jak zamaskowane uciekały z kraju. Mniejsza z tym, to ponoć tylko polityka…

Wyrzutnia rakiet” to klocki „Blocki” – zestaw należący do serii „Wojsko”, na który składa się 210 elementów. Barwy maskujące raczej pustynne – beże i brązy, masa naklejek do samodzielnego ozdabiania i ludzik – kierowca, operator. Do montażu dla dzieci w wieku od 6 lat, do zabawy spokojnie dwa mniej.

Budowę zaczynamy od podwozia, następnie przechodzimy do wyrzutni, a kończymy na kabinie kierowcy i kołach. Ostatni etap pracy to oklejanie – w instrukcji oznaczono miejsca i numery każdej z naklejek.

Wyrzutnia obraca się wokół własnej osi oraz podnosi do wystrzału, wybrane lufy są już puste i mamy wrażenie, że szersze od pozostałych. Przy kręceniu nic nie haczy, ruch jest płynny.

Wnętrze kabiny wysokie, ludzi mieści się wraz z nakryciem głowy. Przednie światła poruszane góra-dół, ale zakres ich mobilności jest raczej niewielki. Daszek szoferki łatwo otwierany. Koła wąskie, ale wysokie, ukazano nawet główki śrub trzymających! Opony gumowe, miękkie. Proste, kanciaste, przyciemniane szyby.

Pojazd po złożeniu wydaje się mało opływowy, a wręcz toporny, ale takie właśnie kojarzą nam się z wojskowością. Kiedy kończymy budowę model niespecjalnie nam się podoba z wyglądu, ale już ozdobiony jest super. Aż 15 dopasowanych do elementów naklejek, robi bardzo pozytywne wrażenie!

Drobne mankamenty – dysza gaśnicy odrobinę krzywa, a przynajmniej jej końcówka, nie ma to jednak wpływu na składanie i zabawę.

Pojazd nie jest tak widowiskowy jak samoloty czy śmigłowce i przy nich wydaje się trochę niepozorny, ale pasuje do czołgu i przyjemnie uzupełnia jednostki lądowe. Niezły komplet, który szybko się składało, ze względu na tematykę raczej dla chłopców, chociaż kto wie…

Za produkt dostarczony do testów dziękujemy ICOM POLAND i klocki-blocki.pl

Film: Wyrzutnia rakiet Blocki Wojsko – unboxing

Film: Wyrzutnia rakiet Blocki Wojsko – po złożeniu

Pisanie recenzji Państwa produktów jest dla nas fascynującym doświadczeniem. Jesteśmy dumni, ponieważ dotychczas zaufali nam:

9 Planet, Alexander, Arcane Wonders, Artyzan kreatywnemaluchy.pl, Baldar, Black Monk Games, Brain Games, Cartamundi, Clementoni, CUBE Factory of Ideas, Czacha Games, Dadada.pl, Daily Magic Games, DANTE SP. Z O.O., DOBRETO Wydawnictwo, Edgard, Edipresse Książki, Egmont, Ei System, Epideixis, Finebooks, FOXGAMES, Franjos Selverlag, GeGe Co Ltd, GRAiMY, Granna, Haraka Paka, Heim, ICOM Poland, Instytut Pamięci Narodowej Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Instytut Praktycznej Edukacji, Jacobsony, Jawa, Kangur Sp. z o.o., Let’s Play, LUDERIS, MDR Dystrybucja, Moaideas Game Design, Octigo Sp. z o.o., OGRY Games, Glosel – taniaksiazka.pl, OUTDOOR Media, Piatnik, Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin PSAR, Promathematica, Rebel, RUSSELL KONDRACKI s.j., TACTIC Games, TM Toys, Trefl, Trefl Joker Line, Woodgame, Zakład Stolarstwa i Tokarstwa w Drewnie Marek Bałos, Zielona Sowa Sp. z o.o

Dołącz i Ty!